Letnie opony Goodyear dla elektrycznej CUPRY Born

Letnie opony Goodyear dla elektrycznej CUPRY Born23.11.2021
CUPRA wybrała gamę opon letnich Goodyear na oryginalne wyposażenie modelu Born, swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu drogowego.

CUPRA wybrała gamę opon letnich Goodyear na oryginalne wyposażenie modelu Born, swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu drogowego.

W ostatnich miesiącach CUPRA powiększyła swoją gamę hot-hatchy i crossoverów, m.in. o najmocniejszy samochód w historii, Formentor VZ5 - jego niepowtarzalnego charakteru dopełniają opony Goodyear Eagle F1 SuperSport. Teraz także pierwszy w pełni elektryczny samochód drogowy tej marki będzie wyposażony w opony Goodyear.

CUPRA Born w najwyższej wersji wyposażenia będzie mogła przejechać do 540 km na jednym ładowaniu akumulatora o pojemności 77 kWh. Od 0 do 50 km/h przyspiesza w zaledwie 2,9 sekundy.

CUPRA
CUPRA Born

CUPRA Born będzie wyposażona w opony Goodyear EfficientGrip Performance w rozmiarach 215/55R18, 215/50R19 i 215/45R20. Zostały one zaprojektowane tak, aby zapewnić kierowcom długie przebiegi i zasięg przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej skuteczności hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Jest to możliwe dzięki dużej elastyczności i sprężystości bieżnika, co wpływa na jego wolniejsze zużycie, oraz mniejszej sztywności mieszanki, która ułatwia uginanie się klocków, pomagając w ten sposób w odprowadzaniu wody na mokrej nawierzchni. Większe klocki bieżnika zwiększają sztywność na zakrętach, zapewniając kierowcom większą stabilność podczas manewrów awaryjnych na suchej nawierzchni.

CUPRA
CUPRA Born

Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Goodyear ds. wyposażenia fabrycznego w regionie EMEA, powiedział:

„To dla nas zaszczyt, że CUPRA wybrała opony Goodyear na oryginalne wyposażenie ekscytującego nowego modelu Born. Już teraz mamy bardzo dobre relacje z tą marką, więc cieszymy się, że możemy uczestniczyć w produkcji jej pierwszego w pełni elektrycznego samochodu drogowego. Elektryfikacja jest kluczowym elementem również naszej strategii, co odzwierciedla szeroka gama opon dostosowanych do wyjątkowych wymagań i osiągów samochodów elektrycznych.”

Współpraca Goodyear z marką CUPRA jest znacznie szersza i trwa także na torze wyścigowym. Jako wyłączny dostawca opon do PURE ETCR, pierwszych na świecie mistrzostw w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek, Goodyear dostarcza opony do wszystkich elektrycznych aut wyścigowych o mocy 670 KM, startujących w tej nowatorskiej serii. CUPRA jest zaangażowana w platformę ETCR (Electric Touring Car Racing) od samego początku, a model CUPRA e-Racer z Mattiasem Ekströmem za kierownicą wygrał sezon otwarcia.

Źródło: Biuro Prasowe Goodyear