CUPRA UrbanRebel z wnętrzem inspirowanym światem gamingu

CUPRA UrbanRebel z wnętrzem inspirowanym światem gamingu13.04.2023
Nowy, koncepcyjny model CUPRA UrbanRebel wyróżnia się nowoczesnym wnętrzem inspirowanym światem e-sportowym.

Inspiracja światem gameingowym była myślą przewodnią, którą kierował się zespół projektantów tworzących całkowicie elektryczny samochód CUPRA UrbanRebel. Według zapowiedzi hiszpańskiego producenta nowy elektryk trafi do oferty w 2025 roku, ale już teraz ujawniono szczegóły dotyczące tworzenia nowego konceptu.

Nowe spojrzenie na projektowanie

Projekt elektrycznego modelu CUPRA UrbanRebel został opracowany w Barcelonie. Produkcja zaś planowana jest w Martorell, w ramach hiszpańskiego programu współpracy publiczno-prywatnej na rzecz modernizacji administracji publicznej oraz realizacji planu odbudowy, transformacji i zwiększania odporności gospodarczej – Strategic Project for Economic Recovery and Transformation dla Electric and Connected Vehicle. Koncepcyjne auto zaprojektowane jest z myślą o codziennej jeździe w miastach przyszłości oraz nowych pokoleniach kierowców.

CUPRA UrbanRebel

– Podczas projektowania całkowicie elektrycznego modelu CUPRA UrbanRebel staraliśmy się zmienić wszystkie ustalone wcześniej reguły. Skupiliśmy się głównie na potrzebach najmłodszych pokoleń kierowców urodzonych w świecie, w którym Internet oferuje natychmiastowe emocje za jednym kliknięciem w ekran. Ich samochód musi zatem dawać to samo uczucie poprzez przełomowy design, który odpowiada na ich potrzeby – mówi Jorge Diez, dyrektor ds. projektowania marki CUPRA.

Kierowca w centrum

Priorytetową ideą marki było całkowite skupienie się na potrzebach kierowcy, poprzez stworzenie asymetrycznej przestrzeni, w której zostanie on umieszczony w centrum pojazdu. Wszystkie najważniejsze funkcje będą natomiast w zasięgu jego ręki, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo, a także zadbać o wszechstronność. Dwa z tych elementów to podwójne, dotykowe ekrany, które wysuwają się po naciśnięciu przycisku. Nowy elektryk hiszpańskiego producenta zostanie dodatkowo wyposażony w centralnie umieszczoną kierownicę.

CUPRA UrbanRebel

– Dzięki wyświetlaczom LED kierowca posiada wszystkie funkcje potrzebne do prowadzenia auta w zasięgu dłoni. Dobrym przykładem może być system Head-Up Display, dzięki któremu poruszanie się nowym modelem CUPRA UrbanRebel stanie się jeszcze bardziej wyjątkowym i emocjonującym doświadczeniem – dodaje Diez.

Samochód elektryczny dla następnych pokoleń

Mając na uwadze potrzeby Generacji Z oraz klientów kolejnych pokoleń, wnętrze CUPRA UrbanRebel charakteryzować się będzie estetyką e-sportową. Wszystko za sprawą projektowania parametrycznego wzmocnionego poprzez zastosowanie oświetlenia wnętrza, które łączy sportowy charakter z kulturą gamingową.

Hiszpański producent inspirując się profesjonalnymi fotelami e-sportowymi, stworzył żółto-zielone siedzenia, które zostały wykonane z wykorzystaniem technologii 3D. Do stworzenia wyjątkowej tapicerki CUPRA zastosuje zrównoważone części i tkaniny pochodzące z recyklingu, a także materiały neutralne klimatycznie, aby nowy miejski elektryk był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

CUPRA UrbanRebel

– Podczas projektowania wnętrza CUPRA UrbanRebel, stale mieliśmy na uwadze Generację Z, dlatego opracowaliśmy paletę kolorów skupiająca się wokół fioletów i zieleni, która inspirowana jest wirtualnym światem – tłumaczy Diez.

Źródło: CUPRA