Modele CUPRY na warsztacie ABT Sportsline

Modele CUPRY na warsztacie ABT Sportsline 07.10.2023
W Krakowie znajduje się jedyna w Polsce strefa ABT Sportsline, gdzie można zobaczyć zmodyfikowane modele hiszpańskiej marki.

Modele marki CUPRA wyróżniają się sportowym charakterem połączonym z nietuzinkowym designem. W trosce o zapewnienie klientom jeszcze większej mocy hiszpańska marka od lat współpracuje z ABT Sportsline – niemieckim tunerem specjalizującym się w modyfikacji samochodów sportowych. Dzięki tej kooperacji pojazdy CUPRA mimo imponujących osiągów w standardzie nabierają nowego i jeszcze bardziej drapieżnego charakteru.

CUPRA

CUPRA znana jest również z udziału w elitarnych zawodach motorsportowych takich jak Formuła E i Extreme E. Z myślą o tych zeroemisyjnych konkurencjach powstało kilka wyjątkowych modeli we współpracy z renomowanym europejskim tunerem ABT Sportsline, której efektem jest limitowana seria samochodów stworzona, by zachwycać nie tylko sportowych entuzjastów. Właśnie dlatego ABT Sportsline wziął na warsztat flagowe modele marki, by wydobyć z nich jeszcze więcej mocy i podkreślić wyjątkowe DNA.

CUPRA Formentor VZ5

Sportowy SUV CUPRA Formentor VZ5 zdobył swoją rozpoznawalność nie tylko za sprawą unikalnego wyglądu, ale przede wszystkim dzięki dynamicznych osiągów. Dzięki współpracy z ABT Sportsline moc flagowego modelu marki osiąga imponujące 450 KM, z kolei moment obrotowy wzrósł do 530 Nm.

CUPRA

– Wynikiem naszej wieloletniej współpracy z ABT Sportsline jest między innymi odpowiednio niskie zawieszenie. Zdecydowaliśmy się na obniżenie go o 20 mm z przodu i 15 mm z tyłu pojazdu oraz wprowadzenie wydajniejszego układu wydechowego, który zapewnia bardziej basowe brzmienie silnika. Wynik tych modyfikacji to nie tylko poprawa dynamiki, ale również imponujący czas przyspieszenia do 100 km/h, teraz wynosi on zaledwie 3,9 sekundy. Ta mocniejsza wersja Formentora z pewnością zadowoli najbardziej odważnych klientów – mówi Katarzyna Dziomdziora, PR Managerka marek SEAT i CUPRA.

CUPRA Leon VZ

Wcześniej niemiecki tuner zaprezentował także pakiet wzmacniający dla modelu CUPRA Leon VZ. Inżynierowie ABT chcieli podkreślić dynamiczną sylwetkę auta, dzięki 20-calowym felgom oraz nowym sprężynom montowanym w zawieszeniu. Modyfikacji poddano także moc 2-litrowego silnika. Dzięki ulepszeniu wydajności ABT Power CUPRA Leon VZ może teraz pochwalić się pokaźną mocą 360 KM dla wersji hatchback i 370 KM w modelu Sportstourer, każdy z momentem obrotowym równym 450 Nm.

CUPRA

CUPRA E-Racer

Współpraca CUPRA i ABT nie kończy się tylko na modelach produkcyjnych. Hiszpańska marka dołączyła także do zespołu ABT Sportsline w zawodach Formuły E w sezonie 2023. Kierowcy Lucas di Grassi i Nico Müller reprezentują zespół ABT CUPRA Formula E w rywalizacji samochodów elektrycznych w miastach na całym świecie. Specjalnie na potrzeby wyścigów powstał model CUPRA E-Racer, czyli pierwszy w 100% elektryczny wyścigowy model marki.

Źródło: CUPRA