CUPRA Formentor - symfonia silnika, obok której trudno przejść obojętnie

CUPRA Formentor - symfonia silnika, obok której trudno przejść obojętnie19.10.2023
CUPRA Formentor nie tylko wygląda drapieżnie i zadziornie – dokładnie tak samo brzmi. Efekt ten możliwy jest dzięki wykorzystaniu czterech końcówek układu wydechowego.

Od momentu wprowadzenia na rynek, CUPRA Formentor nieustannie zwraca na siebie uwagę. Odpowiada za to nie tylko drapieżny wygląd, na jaki składają się LED-owe lampy i nietuzinkowa sylwetka samochodu. Znaczenie ma także dźwięk silnika, który potwierdza agresywne, pełne zadziorności DNA modelu CUPRA Formentor, jak i samej barcelońskiej marki.

Symfonia pod batutą maestro Akrapovič

Sportowy układ wydechowy Akrapovič Evolution Line, dedykowany dla modelu CUPRA Formentor jest w całości wykonany z wysokiej jakości tytanu. Układ zakończony jest karbonowymi końcówkami, które doskonale komponują się z sylwetką flagowego modelu marki.

Cupra Formentor Akrapovič Evolution Line

– CUPRA Formentor wyposażona została w dwa podwójne wydechy Akrapovič. I choć z zewnątrz widzimy po prostu cztery końcówki układu wydechowego w matowo-czarnym kolorze, to właśnie one optymalizują potencjał dźwiękowy silnika. W efekcie dostarczają niesamowitą wydajność i uwalniają moc, która jest odczuwalna – równocześnie zapewniając wzmocniony, wyrazisty dźwięk, obok którego nie da się przejść obojętnie.
Widzimy, że cechy te przekonują klientów, a świadczyć o tym mogą rewelacyjne wyniki sprzedaży z pierwszych 9-ciu miesięcy 2023 roku, w których nasz flagowy model odnotował 125% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku – zwraca uwagę Daria Zielaskiewicz, dyrektorka marek SEAT i CUPRA.
Cupra Formentor

Piękno w każdym calu

CUPRA Formentor to pierwszy samodzielny model marki CUPRA, którego podstawą jest drapieżny design, którego nie sposób nie zauważyć. Formentora cechuje bardziej ekskluzywna, współczesna wizja sportowego charakteru – odczuwalna za pomocą wielu zmysłów. Model ten to nie tylko wysokie osiągi, ponieważ klienci, dla których wysoka moc silnika nie jest priorytetem mogą wybrać wersje z silnikiem 150 lub 190 KM.

To przede wszystkim wyróżnialny design, który pozwala wyrazić siebie m.in. dzięki możliwości wyboru charakterystycznych dla tego modelu kół, takich jak majestatyczne 19-calowe felgi w kolorze miedzianym lub czarnym, oferujące najwyższe emocje podczas jazdy.


Źródło: CUPRA