CUPRA Leon VZ Cup - sportowa dusza w kompaktowym wydaniu

CUPRA Leon VZ Cup - sportowa dusza w kompaktowym wydaniu13.11.2023
CUPRA Leon VZ Cup jest najbardziej usportowioną wersją modelu hiszpańskiej marki. W zależności od rodzaju pojazdu, zapewnia od 245 do 310 KM mocy.

Inspiracją do powstania CUPRY Leon VZ Cup były modele sportowe. Projektanci pojazdu zadbali w nim przede wszystkim o detale wnętrza, jak i nadwozia. Samochód jest połączeniem sportowego ducha, dynamiki, wydajności i jakości premium, a kierowcom oferuje niezapomniane doświadczenia za kierownicą.

Maksymalnie sportowe osiągi

Pięciodrzwiowy model CUPRA Leon VZ Cup napędzany jest silnikiem 2,0 TSI, który generuje zwiększoną moc 245 lub 300 KM. Z kolei w wersji kombi dostępny jest silnik o mocy 310 KM z napędem na wszystkie koła 4Drive, dzięki któremu samochód od 0 do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 5,7 s.

CUPRA Leon VZ Cup

CUPRA Leon w mocniejszych wersjach silnikowych

Wersja VZ Cup powstała w wyniku intensywnego rozwoju hiszpańskiej marki i dużego zainteresowania CUPRĄ Leon wśród klientów. Producent wprowadził też mocniejsze wersje silnikowe tego modelu. CUPRĘ Leon VZ Cup wyróżniają kubełkowe, podgrzewane fotele CUPBucket, wykończone naturalną skórą, dostępną w dwóch kolorach – Petrol Blue i Genuine Black. Rozwiązanie zapewnia jeszcze bardziej komfortową jazdę i większą stabilność w zakrętach.

Zaawansowane technologie i sportowe detale

W CUPRZE Leon VZ CUP wykorzystano zaawansowane technologie, m.in. autonomicznej jazdy. Dzięki nim fani hiszpańskiej marki zyskują jeszcze więcej wrażeń z kierowania autem. Uwagę przykuwa specjalnie zaprojektowana, sportowa i wielofunkcyjna kierownica z przyciskami trybu CUPRA i uruchamiania silnika. O bezpieczeństwo i lepszą widoczność samochodu podczas jazdy dbają reflektory Matrix LED.

CUPRA Leon VZ Cup

Twórcy Leona VZ Cup zadbali szczególnie o detale auta. Wśród elementów, które odróżniają model spośród pozostałych propozycji hiszpańskiej marki są 19-calowe felgi aluminiowe w kolorze czarnym z miedzianymi elementami, obszycia na obiciach drzwi, podłokietniku oraz górnej części deski rozdzielczej w tych samych barwach, a także listwy progowe w kolorze ciemnego aluminium. Sylwetkę pojazdu cechuje drapieżność – mocno zarysowane linie połączone są ze zintegrowanymi światłami i podwójnym układem wydechowym, a sportowe akcenty dopełniają design samochodu.

– CUPRA Leon wciąż pozostaje jednym z naszych najpopularniejszych samochodów. Obok CUPRA Formentora jest to najczęściej sprzedawany model na świecie. VZ Cup jest rezultatem ciężkiej pracy twórców i inżynierów, ich zaangażowania, pasji i dbałości o każdy detal. Powstał z myślą o miłośnikach sportowych wrażeń, którzy do dyspozycji mają wersję silnikową z 310 KM mocy i napędem na wszystkie cztery koła – podkreśla Daria Zielaskiewicz, dyrektorka marek SEAT i CUPRA.
CUPRA Leon VZ Cup

CUPRA Leon VZ Cup dostępna jest w wersji z silnikiem 2,0 TSI o mocy 300 KM i 7-biegową automatyczną skrzynią biegów DSG w cenie od 208 300 zł. Klienci mają również do wyboru opcję leasingową bez wpłaty własnej “Leasing Jak Abonament” – wysokość miesięcznej raty wynosi 2 275 zł netto.

Źródło: CUPRA