CUPRA Formentor e-Hybrid - to co najlepsze ze świata samochodów elektrycznych i spalinowych

CUPRA Formentor e-Hybrid - to co najlepsze ze świata samochodów elektrycznych i spalinowych20.02.2024
CUPRA Formentor e-Hybrid to połączenie tego co najlepsze ze świata samochodów elektrycznych i spalinowych. W zależności od konfiguracji może posiadać napęd o mocy 204 lub nawet 245 KM.

Według Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w styczniu 2024 r. miał miejsce 50% wzrost rejestracji pojazdów hybrydowych. CUPRA Formentor e-Hybrid zapewnia użytkownikom elastyczność wykorzystania w różnych warunkach drogowych, oferując zarówno ekonomiczną jazdę po mieście, jak i komfortowe pokonywanie długich tras. Czym wyróżnia się flagowy model barcelońskiej marki w wersji PHEV?

CUPRA Formentor e-Hybrid 2024

Most między światem elektryków i aut spalinowych

W mieście Formentor e-Hybrid zachowuje się jak cichy, ekologiczny pojazd elektryczny, zapewniając zeroemisyjną jazdę i minimalizując koszty eksploatacji. Dzięki baterii o pojemności 12,8 kWh potrafi przejechać na energii elektrycznej do 54 km (dane WLTP). Z kolei na autostradach i w dalszych podróżach, gdzie zasięg staje się kluczowy, hybrydowy SUV wykorzystuje napęd spalinowy, eliminując obawy związane z potrzebą częstego ładowania.

Efektywność spotyka innowację

CUPRA Formentor e-Hybrid redefiniuje pojęcie wydajności, łącząc w sobie zalety napędu elektrycznego i spalinowego. Dzięki innowacyjnemu systemowi hybrydowemu barceloński SUV oferuje imponujące osiągi przy jednoczesnym zachowaniu niskiego zużycia paliwa i redukcji emisji CO2. Jego układ napędowy w zależności od wersji może mieć 204 lub nawet 245 KM mocy.

CUPRA Formentor e-Hybrid 2024

W tej drugiej wersji rozpędza się do 210 km/h, a sprint do setki zajmuje mu dokładnie 7 sekund. Za to dzięki wykorzystaniu układu elektrycznego, ruszając z pełną baterią, jest w stanie pokonać pierwsze 100 km, zużywając w zależnie od wersji 1,6, a nawet zaledwie 1,2 l na 100 km (dane WLTP). Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie kierowców na pojazdy zarówno dynamiczne, jak i przyjazne środowisku.

Do zwiększenia zasięgu nie potrzeba specjalnej ładowarki

CUPRA Formentor e-Hybrid wykorzystuje napęd typu plug-in. Oznacza to możliwość zewnętrznego ładowania. Baterię przystosowano do ładowania przy wykorzystaniu zwykłego gniazdka elektrycznego, co pozwala na pełne naładowanie w czasie ok. 3,5 h (przy wykorzystaniu prądu o mocy 3,6 kW). Jeśli wieczorne podłączanie ładowarki stanie się zwyczajem kierowcy, każdego ranka będzie mógł wyjeżdżać z garażu z pełną baterią.

CUPRA Formentor e-Hybrid 2024

Źródło: CUPRA