CUPRA i kapitan FC Barcelona Marc ter Stegen przedłużają współpracę

CUPRA i kapitan FC Barcelona Marc ter Stegen przedłużają współpracę15.04.2024
CUPRA ogłasza przedłużenie współpracy z niemieckim bramkarzem w charakterze globalnego ambasadora na okres kolejnych 3 lat.

Niemiecki piłkarz Marc ter Stegen pozostaje globalnym ambasadorem CUPRY z kontraktem na następne trzy lata. Znany zawodnik po raz pierwszy rozpoczął współpracę z marką w 2020 roku, kilka miesięcy po ogłoszeniu partnerstwa CUPRY z FC Barceloną.

- Od 2020 roku wspólnie z CUPRĄ tworzymy historię. Miałem zaszczyt i przyjemność jeździć wszystkimi wyprodukowanymi do tej pory modelami marki. Razem z CUPRĄ dzielimy pasję do nietuzinkowych samochodów i miłość do wyjątkowego miasta, jakim jest Barcelona – powiedział Marc ter Stegen. - Wspólne rozpoczęcie nowego rozdziału w 2024 r. będzie wyjątkowe, ponieważ CUPRA rozpoczyna swoją najbardziej zelektryfikowaną ofensywę produktową w historii. Będziemy nadal wspólnie inspirować świat z Barcelony.
Marc-André ter Stegen
Marc-André ter Stegen i Cupra Tavascan

Kamień węgielny CUPRA Tribe

Dzięki niezwykłej karierze piłkarskiej i wyjątkowemu stylowi gry Marc ter Stegen jest jednym z najlepszych bramkarzy FC Barcelony w historii klubu. Profesjonalny zawodnik, który świętuje w klubie 10. sezon, ma na swoim koncie aż 16 tytułów mistrzowskich z FC Barceloną, w tym Ligę Mistrzów UEFA (2015), a także pięć lig hiszpańskich i pięć Pucharu Króla. Ter Stegen rozegrał także 38 występów w reprezentacji Niemiec. Talent i charyzma piłkarza zapewniły mu pozycję drugiego kapitana w klubie FC Barcelona. Jego związek z Barceloną wykracza poza sam klub – regularnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, społecznych i sportowych, stając się reprezentacją międzynarodowego i różnorodnego ducha stolicy Katalonii.

- CUPRA Tribe to grupa ludzi, którzy podobnie jak marka kwestionują status quo i nie boją się podejmować niezbędnego ryzyka. Marc ter Stegen był jednym z pierwszych członków zespołu i cieszymy się, że możemy kontynuować z nim współpracę, aby wspólnie inspirować świat z Barcelony – powiedział Ignacio Prieto, dyrektor ds. marki CUPRA.
Marc-André ter Stegen
Marc-André ter Stegen i Cupra Tavascan

CUPRA Tribe to zespół ambasadorów, którzy są siłą napędową zmian w swoich dyscyplinach. Do marki dołączyli niedawno nominowany do Oscara reżyser J.A. Bayona oraz zwycięzca pierwszego w historii wyścigu Formuły E, kierowca Lucas Di Grassi. Marka współpracuje także z twórcą street artu TVBoy’em, złotymi medalistami olimpijskimi Adamem Peaty i Saulem Craviotto oraz z dwukrotną zdobywczynią Złotej Piłki i nagrody FIFA dla najlepszej piłkarki Alexią Putellas.

Źródło: CUPRA