CUPRA Ateca VZ - osiągi i charakter w jednym SUV-ie

CUPRA Ateca VZ - osiągi i charakter w jednym SUV-ie21.05.2024
Model ten to przykład kolejny przykład na to, że CUPRA tworzy swoje pojazdy z myślą o tym, aby wyróżniały się i zwracały na siebie uwagę.

CUPRA jest Ateca VZ to model, który kontynuuje misję dostarczania dynamiki jazdy i zaawansowanej technologii w segmencie kompaktowych SUV-ów. Ateca VZ to jedna z najatrakcyjniejszych na rynku opcji dla kierowców ceniących połączenie sportowego charakteru z codziennym komfortem.

Czysta moc na drodze

Pod maską Ateki VZ pracuje dwulitrowy silnik turbo o mocy 300 KM, zapewniający 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprzężony z siedmiostopniową skrzynią DSG i napędem na wszystkie koła, kompaktowy SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy. Dostępne różne tryby jazdy, w tym wyjątkowy tryb CUPRA, pozwalają dostosować charakterystykę pojazdu do preferencji kierowcy – od łagodnej jazdy po doznania godne auta sportowego.

Styl i komfort bez kompromisów

Ateca VZ przyciąga wzrok swoją nowoczesną stylistyką, z pełnym oświetleniem LED i 19-calowymi aluminiowymi felgami. Wnętrze pojazdu, wykończone wysokiej jakości materiałami, wyróżniają fotele kubełkowe z przeszyciami w kolorze miedzi i opcjonalnym wykończeniem z perforowanej skóry naturalnej Nappa, które dodają wnętrzu drapieżnego charakteru. Opcjonalny panoramiczny dach dodatkowo doświetla kabinę, zapewniając jasne i przestronne wnętrze, a układ wydechowy Akrapovič wznosi wrażenia akustyczne na poziom nieosiągalny dla innych SUV-ów.

CUPRA Ateca VZ 2024

Technologia na najwyższym poziomie

Ateca VZ jest wyposażona w najnowsze rozwiązania z dziedziny łączności, w tym system nawigacyjny i multimedia z obsługą Android Auto i Apple CarPlay. Kompleksowe systemy bezpieczeństwa, takie jak adaptacyjny tempomat, układ monitorowania martwego pola czy asystent pasa ruchu, są elementami wyposażenia standardowego, zwiększając bezpieczeństwo i komfort podczas każdej podróży.

Niezrównana wartość w swojej klasie

CUPRA Ateca VZ łączy wysoką wydajność i bogate wyposażenie z atrakcyjną ceną. Model ten stanowi idealną propozycję dla tych, którzy oczekują nieco więcej od swojego SUV-a - więcej mocy, więcej technologii i więcej stylu, ale wciąż w przystępnej cenie.

"CUPRA Ateca VZ jest nieoczywistym wyborem, który jest kwintesencją samej marki i podkreśla jej drapieżną naturę. To połączenie charakterystycznego designu z przestronnością i funkcjonalnością dużego SUV-a. Model ten łączy w sobie to, co najlepsze w dziedzinie innowacji technicznych z rozwiązaniami skoncentrowanymi na komforcie i stylowym designem, dostosowując się do dynamicznego stylu życia naszych klientów – mówi Katarzyna Dziomdziora, PR managerka marek SEAT i CUPRA.

CUPRA Ateca VZ jest dostępna w 26 CUPRA Studio na terenie Polski.

Źródło: CUPRA