[OT] Trolling

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
gdzies to znalazlem... ktos mi tam mowil ...
czasem chyba to na forum widac nawet

"Trolling

Trolling to wroga lub obraźliwa wiadomość wysłana na jedno z publicznych "miejsc" w Internecie (grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp.) w celu wzniecenia kłótni internetowej. Nazwa ta pochodzi od legendarno-baśniowych stworów zwanych trollami.

Trolling jest złamaniem jednej z podstawowych zasad Netykiety.

Zachowanie trolla

Troll uczestniczy w dyskusji przede wszystkim po to, żeby wyładować w niej swoje negatywne emocje na przypadkowych osobach, które dały się wciągnąć w jego sidła.

Troll reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie jakby troll "sycił" się nimi.


Obrona przed trollingiem

Najskuteczniejszą obroną przed trollingiem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia. Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniechęceniem i przeniesieniem się w inne miejsce.

W slangu internetowym często mówi się, że trolla nie należy "karmić" - czyli, że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę."
  
 
to u nas na forum chyba sporo tych troli hehehehehe
  
 
nie bede wymieniał kto takim trollem jest
  
 
Cytat:
2005-10-17 00:08:02, bizer_trikolor pisze:
nie bede wymieniał kto takim trollem jest



łatwiej bedzie wymienic kto nie jest
  
 
czy juz niedlugo uslyszymy ze forum f&f to nie tylko emeryci i rencisci oraz sami tunerzy ale i TROLE ??
  
 
Hehe.