Jak pomykają samarki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie samarkowcy mam do was pytanko nastepujace.Jak smigaja wasze samarki?Bo dane katalogowe a rzeczywistosc to sa czesto rozne rzeczy.Chodzi mi nie tyle o top speed ,bo to nie jest dla mnie az tak istotne,co o przyspieszenia w warunkach drogowych tzn. na trasie(wyprzedzania na poszczegolnych biegach).Robie male wywiady ,bo zmiana juz byc moze nastapi niepredko .Pozdrawiam
  
 
Na prostej 150 km/h wraz z sporym opciazeniem (2osoby i studencki ekwipunek+2 kompy)
  
 
Cytat:
2003-05-09 01:42:37, nerwus pisze:
Na prostej 150 km/h wraz z sporym opciazeniem (2osoby i studencki ekwipunek+2 kompy)


Czyli 10 nagrywarek SCSI i kilka wałków czystych płyt
No a jak z tymi biegami.

Grzegorz75[Tarnów]

[ wiadomość edytowana przez: Grzegorz75 dnia 2003-05-09 08:22:13 ]
  
 
Witam. Mój silniczek zachowuje sie bardzo ładnie podczas jazdy (1300, benzyna). Na trasie nie mam większych problemów z wyprzedzaniem. Jadąc na piątce i redukując na czworkę samochodzik dostaje niezłego kopa i mozna nieźle jeszcze podciągnać prędkość. Z trojeczki przy wyprzedzaniu rzadko korzystam, nie mam takiej potrzeby. Zauważyłem ostatnio tylko jeden mankament: przy ostrej redukcji z 5 na 4 pojawia sie za mną smuga niebieskiego dymu. Chiba pierścienie puszczają.PZDR
  
 
Prosty przykład:po zlocie, w W-wie wieczorem ścigałem się z oplem calibrą swoją 1,3 5d.Bez żadnego wstydu dla Ład !!!
Tak normalnie,to samochód nadaje się do jazd wolnych i rajdowych.Samochód jest dynamiczny i dobrze trzyma się drogi.Kupę lat temu (jak byłem kawalerem) dwa razy jechałem bez problemów 170 km/h.Taka jast moja opinia.
  
 
Ja miałem to samo , ale wymiana uszczelniaczy zaworów pomogła.
Ja mam 1,5 na gaźniku i dawno nie miałem jej okazji tak przedmuchać jak teraz wracająć ze zlotu. W sumie nic się nie zmieniło - 170 idzie spokojnie(i to nie koniec ale mojażona to po prostu taki hamulec.Jesli chodzi o elastyczność silnika to również jest OK. Bardzo dobrze się zbiera na trójeczce
 
 
Ja pomykam samarą 1300/5biegową 235 tyś.km(bez remontu -rzecz jasna)dzien w dzień prawie 80-90km,(pare dni temu odwoziłem znajomego do Hamburga,gdzie pedał często wpadam mi do końca -170km/h bezproblemowo).Potwierdzam czwórke ma naprawde mocną,można pociągnąć.Ostatnio przerzuciłem się wyłącznie na bezołowiówkę,silniczek pracuje jak złoto ))))
pozdrawiam
Jarek
  
 
Czesc Wszystkim.
Ja mam 2107 i tez chce zmienic na samare a to co piszecie o silniku jeszcze bardziej utwierdza we mnie przekonanie ze to bardzo dobry samochod
Pozdrawiam.
  
 
średnio samarka przyspiesza do 100 w 12-13s, a prędkości przy biegach kształtują się mniej więcej tak:
1-40
2-90
3-120
w trasie żadnych kłopotów z wyprzedzaniem. silnik jest dynamiczny i elastyczny.
  
 
Cytat:
2003-05-10 13:01:52, Góral pisze:
średnio samarka przyspiesza do 100 w 12-13s, a prędkości przy biegach kształtują się mniej więcej tak:
1-40
2-90
3-120
w trasie żadnych kłopotów z wyprzedzaniem. silnik jest dynamiczny i elastyczny.


Biedna jedynka zwolnij troszkę.
  
 
Grzewsiu, czy ja gdzieś napisałem że takimi prędkościami jeżdże... ja tylko piszę że tyle można
  
 
Cytat:
2003-05-12 17:36:37, Góral pisze:
Grzewsiu, czy ja gdzieś napisałem że takimi prędkościami jeżdże... ja tylko piszę że tyle można


UFF ulżyło mi. Ale spoko nie martwię się o Ciebie tylko o jedynkę.
  
 
3 spokonie do 100 wytrzymuje bez zadnego wycia.Nie raz na trasie robilem ostra redukcjie i non-problem.Nawet z duzym obciazeniem wbija w fotel (chociaz troszke)
  
 
Mam jeszcze pytanko o cos innego ale pisze w tym watku.Wie ktoś może orientacyjnie jakie wymiary przestrzeni bagażowej ma samarka po złożeniu siedzenia ? Bardzo mnie to ciekawi.Pozdrawiam
  
 
Nie pamiętam dokładnie a w ksiązce nic nie jest napisane ,ale chyba coś koło 900litrów(przy złożonych siedzeniach) i 330 normalnie. Niby mało ,ale pamietaj ,ze to hatchback(jesłi chodzi o 21099 tto nie mam pojęcia. i tylna półka w sumie nie ogranicza załadunku pod "sufit" jak jeździlismy na wakacje - nie było probblemu żeby sie zmiesciły cztery osoby , bagaż (dwie panie: )więc wiesz...Na dach ladowałem namiot, stolik cztery fotele turystyczne , karimaty i rower. przemodelowałem troche belki tak,ze właził mi uchwyt na rower i oprócz tego zwykły kosz))
Samarak gniotsa nie łamiotsa i jeszcz można było całkiem żwawo sie poruszać
  
 
kufer w sedanie ma 370 litrów. ile po złożeniu, nie wiem...
  
 
Moze wroce do pomykania
Pare razy scigalem sie swoja Samarka 1.5. Ostatnio z Laguna i kiedys z Lanosem. W obu przypadkach taki sam wynik ~remis. Choc w przypadku Lanosa przedzial 80-100 Lanos mial lepszy za to Samarka od 100 do 110 dogonila Lanosa z paluszkiem i wygrala o "pół łba"
Pozdrawiam
  
 
Witam Pomykacze!!!
Mam na gazie swoja Samarose o poj 1,3.Ma juz swoj wiek bo 12 lat ale pomyka niezle.Wczesniej jak mialem standardowe ogumienie to pomykala 150 na gazie, i bez roznicy czy jedna osoba czy 4 + wakacyjny bagaz.Do 120 pomyka bardzo żwawo.A na ogumieniu teraz co mam max to 140 ale opór robi swoje(opony:195/55/15).I tak wlasnie pomyka moja Samarka.
 
 
ja wczoraj miałem małe spotkanko z ....BMW no musiałem przezucic na benzynke ale kolesie z BMki byli zdziwieni ze nie dałem sobie nadmuchac spalin moze pomogły mi troche umiejetnosci jazdy po w-wie bo kolesie byli z ciechanowa ale wstydu mam klubowiczom nie przyniosłem
a 160 tez jechałem swoim bolidemale wiecej nie próbowałem bo byłem z córa i troche musiałem to wziąsc pod uwage ale mysle ze to ni ewszystko co potrafi moja samarka 1,3
  
 
Ostatnie moje próby zakończyły się powaleniem 2x Golf II, kolesi z "osiedlowego parkingu". Wyjeżdżaliśmy razem: ja, golf nr1, golf nr2, ponieważ chłopaki nigdy nie widzieli jak Samarka jeżdzi - przystawili się do mnie na pierwszych światłach najbliższej dwupasmówki (Opolska) i dawaj... no właśnie, ponieważ mieli sportowe wydechy, ciemna szyby i takie tam - przełączyłem na benzyne i tyle ich widziałem (w lusterkach ). Za dwa dni dorwali mnie na parkingu - wszyscy w odświętnych dresach - (myślałem, że chcą mi wpier..tentego) podeszli i pytają o śilnik...
A niby o co mieli zapytać???
Pozdrawiam