Escort 1.8 TD - rok produkcji?.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Poradźcie jak sprawdzić rok produkcji auta. Mam na oku ciekawy samochód - rocznik 99 choć na oko wydaje mi sie, że jest starszy. Czy po numerach silinka lub nadwozia można dojść jaki był rok produkcji?
  
 
Można po nr VIN. KLIK
  
 
A co znaczy oznaczenie "ENDURO" na silniku. Czy jest to wersja mocniejsza, czy słabsza silnika 1,8 TD.
Przy okazji mam pytanie o stan silnika - ten któremu się przyglądam jest cały czerwony od rdzy. Jak na 1999 rok to trochę podejrzane - czy może to świadczyć o przegrzaniu silnika?
  
 
endura to model silnika - taka nazwa wlasna
Czy slabszy czy mocniejszy TD to tylko zalezy od intercoolera - jest umieszczony pomiedzy silnikiem a przednia sciana odzielajaca komore silnika z wnetrzem.
A co do rdzy to chyba przegrzanie nie ma nic do rzeczy.
  
 
Trza by się dokładniej przyjżeć czy czasem silnik nie czekał w pokrzywach na resztę blach i że to stąd ta rdza. Chociaż pojęcie cały w rdzy to pojęcie względne. Mój np poza tym miejscem gdzie teraz jest nigdzie nie był, a jakby mu się dokładniej przyjżeć to też można rzec że cały w rdzy, taka natura materiału z którego zrobiony. No chyba że tamten jakoś rażąco rudy jest. W takim przypadku oblukaj autko dokładnie.
  
 
silnik endura -de pewnie otaki ci chodzi napewno ni jest starszy jak koniec 1996 bo te silniki miały takie oznaczenia bo pierwotnie one były stosowane do mondeo wczesniej ten silnik był podobny tylko na deklu zaworów pisało 1.8 diesel potem cos przy nim zakombinowano zmieniono nazwe i chyba nawet dalej przynajnmiej tak było pchali go do focus'a i była to wersja 90 KM wiem tylko tyle ze od tego starszego ruzni sie elektronika ma inny komputer i komore filtra powietrza noi ten jeden elektroniczny wtrysk co to z niego kabelki wychodza mam mondeo MK 2 1997 i tam jest ten silnik a kuzyn ma mondeo 95 i ma taki silnik jak ja mam w escort'cie 1.8 diesel tylko z turbo i inter osiagi tych silników sa takie same czyli 1.8 diesel i 1.8 edura jak i 1.8 tdi i 1.8 endura tdi .
Jesli masz jakis nr na silniku to jestes w stanie sprawdzic czy jest z tego auta bo nr silnika pokrywa sie z nr nadwozia
Korozja nie znaczy o przegrzaniu raczej i tym ze pracował w wilgotnych warunkach
co do sprawdzenia silnika tdi :
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=45

pozdrawiam