Oglądanie Samary

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

jestem nowym członkiem tego forum, więc mam nadzieje ze taka prośba nie będzie nietaktem...

W czwartek lub piątek chciałbym pojechać w okolice Bielska oglądnąć Ładę Samarę którą planuję zakupić, jednakże nie mam żadnego doświadczenia w sprawdzaniu samochodów (jest to mój pierwszy samochód) więc chciałbym zapytać czy ktoś z Krakowa (jadę z Krakowa) lub z Bielska nie chciałby poświęcić chwili i doradzić czy warto kupić ten egzemplarz czy nie. Jako rekompensatę straconego czasu proponuję przysłowiową flaszkę, lub jej równowartość.


[ wiadomość edytowana przez: naplantach dnia 2007-03-27 00:05:56 ]
  
 
Witam
Najwazniejsza porada w przypadku Łady to cała, niepokrzywiona i niepordzewiała buda, to z regułu najbardziej kłopotliwy i najdrozszy element do naprawy., oczywiście pozostałe elementy także są ważne, jak pracują, cokolwiek zresztą by nie powiedział były właściciel i tak radziłbym wymienić w miarę szybko oleje, płyn hamulcowy i chłodzący, pasek zębaty, od razu oceń stan pompy wody, bo pracuję w układzie paska zębatego itd..., wysokośc położenia pedału sprzegła , plus sposób jak sprzegło "łapie", powie Ci wiele na temat stanu sprzegła, itd.. ale może faktycznie przydałaby się pomoc kogoś bardziej doswiadczonego
Powodzenia
  
 
Chętnie bym sie przejechał ale jestem z Poznania.
  
 
Udalo sie W zeszly czwartek stalem sie szczesliwym posiadaczem samary. Teraz staram sie wyeliminowac wszystkie techniczne mankamenty (synchronizator 2 biegu, hamulce, luzy na kierownicy) oraz nabyc niezbedne wyposazenie do KJSow. Na szczescie poprzedni wlasciciel zrobil w ladzie pare rzeczy pod tym katem, tj. utwardzone i obnizone zawieszenie, wybebeszona tapicerka i gwarantujacy usmiech na twarzy przy dodaniu gazu wydech. Jak juz wszystko zrobie wrzuce fotki do profilu.