Wzmocnienie wersi fabrycznej...czy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
CZEŚĆ

..wiem że na pewno powinienem podmienić przepustnice i kompa z mocnejszej wersi 130 KM....moje pytanie dotyczy przepływomioerza :
czy w obu wersiach Zetykaczy , słabszej i mocniejszej są takie same ? ..czy ewentualnie zastosować przepływki z Modeo 2 litry ?

drugie pytanie :
wiem że samo wpięcie ECU z RS2000 na miejsce fabrycznego kompa w zetecu jest możliwe - taka sama kość - czy w klubie ktoś już pomyka na takim patencie ?..jakieś ewentualne spostrzeżenia ?

trzecie pytanie :
czy jest różnica we wtryskach, regulatorze ciśnienia na listwie i pompie paliwa w obu w/w rozwiązaniach ?( ZETEC-RS2000)

B.Dziękuje za podpowiedzi - POZDRAWIAM



[ wiadomość edytowana przez: RKRmann dnia 2006-02-01 10:55:53 ]
  
 
Za pozwoleniem. Odpisze na ten ciekawy skądinąd temat w weekend, jak będę mieć dostęp do swoich tzw. zasobów naukowych.

Od razu jednak muszę stwierdzić, że podłączanie ECU z RSa do Zeteca może się skończyć tym samym, co w przypadku pewnego opisywanego przez Asana przełącznika zespolonego. Ale szczegóły w weekend.
  
 
no ciekawe
  
 
moim zdaniem podłaczenie kompa od RS mija sie z celem, przeciez tam sa inne wtryskiwacze, inne wałki wszystko, i on mapy ma wytyczone odnosnie tamtego stuffu, ale to tylko moje zdanie, poczekajmy na informacje od prezesa
  
 
Otóż, tak na dzień dobry... wedle moich wiadomości - Zetec ma przepływkę, natomiast RS MAP'a i po łebkach już inne wyprowadzenia ECU są. Choć EEC IV to dość uniwersalny układ - notabene już w Mustangu '82 stosowany. Właśnie sprawdzam ideówki, ale sprawa raczej przegrana... Lepiej już przemapować wtryski... Tomorrow więcej w temacie.
  
 
..nie można by gada inaczej pomostkować ..?
Mapsensora A2A mam ....jednak bym sie troche przycisnął z tym ECU ...może dało by rade go przygotować pod instalacje z Zetykacza...
  
 
Elementarne kwestie - schematy uproszczone sterowania silnikiem w XR i RS, oba w pdfach. Dla porównania.

Engine management XR3

Engine management RS
  
 
Cytat:
2006-02-04 17:34:21, WilK pisze:
Elementarne kwestie - schematy uproszczone sterowania silnikiem w XR i RS, oba w pdfach. Dla porównania. Engine management XR3 Engine management RS



B.Dziękuje - miła lekturka na niedziele ..
  
 
no albo na koniec soboty ja zaraz zaczynam się z tym zapoznawać
  
 
A ja się tak spytam bo za bardzo się jeszcze na tym nie znam

na allegro koleś sprzedaje coś takiego KLIK!!! do escorta pewnie też ma i czy by nie dało się

np. od kogoś z auta o mocniejszym chipu skopiować wszystkie parametry na kompa i potem na swojego chipa przerzucić

A i czy takim zestawem dało by się pomieszać w parametrach czy to mapy się nazywa by pozmieniać dawki paliwa powietrza, tak jak to robią profesjonalne firm.



sory zapomniałem linka dodać teraz pewnie będzie wszystko jasne



[ wiadomość edytowana przez: dr_Killer dnia 2006-02-05 13:57:06 ]
  
 
Cytat:
2006-02-05 08:53:42, dr_Killer pisze:
A ja się tak spytam bo za bardzo się jeszcze na tym nie znam na allegro koleś sprzedaje coś takiego do escorta pewnie też ma i czy by nie dało się np. od kogoś z auta o mocniejszym chipem skopiować wszystkie parametry na kompa i potem na swojego przerzucić A i czy takim zestawem dało by się pomieszać w parametrach czy to mapy się nazywa by pozmieniać dawki paliwa powietrza, tak jak to robią profesjonalne firm.


strasznie chaotycznie napisałeś.. może uzyj jakiejś kropki albo przecinka??? bo z tego zdania na 5 linijek to ja wywnioskowałem że chcesz kupić chip +20KM z allegro
  
 
Cytat:
2006-02-05 13:13:54, VinCe pisze:
strasznie chaotycznie napisałeś.. może uzyj jakiejś kropki albo przecinka??? bo z tego zdania na 5 linijek to ja wywnioskowałem że chcesz kupić chip +20KM z allegro



nie chodzi mi o ogłupienie kompa opornikiem, tylko Interfejs do CHIP-Tuningu

wyżej poprawiłem co trzeba
  
 
Cytat:
2006-02-05 13:54:53, dr_Killer pisze:
nie chodzi mi o ogłupienie kompa opornikiem, tylko Interfejs do CHIP-Tuningu wyżej poprawiłem co trzeba



oo.. od razu lepiej
  
 
tym interfejsem nic nie zrobisz, poszukaj piggy box'ow, badz czegos podobnego np:
OMEX600

a do poczytania tyle ze w enlish co prawda mazda=probe:
Modyfikacje!!!

[ wiadomość edytowana przez: maly_smok dnia 2006-02-05 14:33:03 ]

[ wiadomość edytowana przez: maly_smok dnia 2006-02-05 14:34:41 ]
  
 
no wrescie znalazlem wiedzialem ze gdzies jest PIGGY:
PIGGY
  
 
Strona o Tuningu ZETECów coprawda w wersi UK ale zawsze cos Ja polecam za zabranie sie pierw do wymiany walkow z mondika 2.0 16V. Pozniej przepustnice i na koncu wtryski chodz gdzies ktos zklubowiczy twierdzil ze wtryskiwaczy nie trzeba zmieniac
  
 
Cytat:
2006-02-05 23:03:12, matadorRS pisze:
Strona o Tuningu ZETECów coprawda w wersi UK ale zawsze cos Ja polecam za zabranie sie pierw do wymiany walkow z mondika 2.0 16V. Pozniej przepustnice i na koncu wtryski chodz gdzies ktos zklubowiczy twierdzil ze wtryskiwaczy nie trzeba zmieniac



..dziękuje za linka......jasna sprawa że wałki to ważny element i wcale o nich nie zapomniałem ....początkowo chciałem się jednak ograniczyć to szybkiej podmiany fabrycznych zabawek....co by kosztów wielkich nie robić ( mam przepustnice od 130 KM wersi i kompa z RSa )......a wałki od Mondzia to z 250-300 zł + pasek ( a niedawno był zmieniany pasek i wszystkie rolki ! )
Nie wiem jak w Eśku ..ale podobne checa już trenowałem na innych przykładach ....owszem, silnik kręcił się wyżej....ale obcinało dół.....o ile ma sie drugie auto do poszalenia na weekend - jasna sprawa że super rozwiązanie...ale jeśli temat dotyczy auta "codziennego" to już nieco inaczej wygląda...
Zabawa jest fajna ...ale trzeba liczyć siły na zamiary...no i koszty !

Więc co by na temat było :

KTO Z KLUBOWICZÓW POMYKA NA ZETYKACZU 1800 Z PODMIENIONYMI WAŁKAMI OD MONDEO 2 LITRY 16 V ?

proszę o opinie, zachowanie auta, ewentualne pomiary czasów lub mocy
....z góry B.Dziękuje i POZDRAWIAM
  
 
1. Walki do Mondika 100zł sztuka czyli 200zł
2. Pasek moze zostac stary. Przeciez nie trzeba odrazu wymieniac przy zdejmowaniu
3. Przepuistnice załow i pochwal sie rezultatami Dobrze by bylo sprawdzic osiagi przynajmniej na Gtechu
4. Z tego co wiem to NIKT nie smiga na walkach od Mondika.
Jak cos daj znac co i jak bo sam jestem ciekaw i niewiem czy na wakacje nie bede nic grzebal w silniku
  
 
fajny silnicze T U ! !


a ma ktoś dane czasów otwarcia zaworów, wałków z mondzia 2.0 i esiego tak dla porównania

według mnie do takich eksperymentów ze zmianą wałków powinno się mieć regulowane kółka rozrządu by to idealnie chodziło, bo nieraz wałek może być nawet oryginalny sportowy a chodzi..... ale po kombinowaniu kątem chodzi super

na jakiejś amerykańskiej stonce czytałem że do seryjnego focusa 2.0 władowali profesjonalne regulowane kółka rozrządu AEM i tyko wydech o 4st chyba przyspieszyli co prawda nie było podanych danych z hamowni, ale po przejechaniu byli bardzo zaskoczeni zmianami


a jeszcze jedno, chyba u Świątka czytałem że po zmianie wałka seryjnego na inny w samochodach z wtryskiem jest często konieczna zmiana chipa, najlepiej zestrojonego pod ten silnik dla zapewnienia równomiernej pracy na biegu jałowym. Jest to prawda?
  
 
Cytat:
2006-02-07 17:19:28, dr_Killer pisze:
a jeszcze jedno, chyba u Świątka czytałem że po zmianie wałka seryjnego na inny w samochodach z wtryskiem jest często konieczna zmiana chipa, najlepiej zestrojonego pod ten silnik dla zapewnienia równomiernej pracy na biegu jałowym. Jest to prawda?


Zalezy jakie waleczki sie zalozy. Na troche podkreconych nie trzeba. Przy mocniej "podkreconych" jest to konieczke. Autko wtedy nie smiga na wolnych obrotach wogle. A nawet wiecej nie ma wogle mocy na niskich obrotach zaczyna sie taki silnik "rozkrecac" przy 4tys obrotow.
A tak wracajac do tematu majac regulacje na kolach rozrzadu na seryjnych walkach mozna wycisnac pare kmow w gornych partich obrotow. Robi sie wtedy tzw. "fazy porzedmuchu współotwarcia zaworow' Polega to na tym ze jesli sie otwieraja zawory dolotowe to zawory wydechowe sa jeszcze lekko nie domkniete i tworza takie podcisnienie ktore napedza zasysanie z dolotu.
Tak to mniej wiecej wyglada z tego co pamietam.