Interfejs i program do Opla Omegi - opracuję

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Mam pewien problem i please help me!!!!!!
Jaki interfejs i program wykorzystać do diagnostyki bo niestety kody usterek już mi nie wystarczają...
A może ktoś wie coś na temat protokółu transmisji danych w omesi 2.0 w złączce 10pin. Mogę chętnie opracować interfejs i program na PC, ale trza mi protokół transmisji.
Jeśli ktoś coś wie to proszę o odpowiedź.
tomek.tak@vp.pl
  
 
Tomi wyważasz otwarte drzwi. W czym problem?
  
 
Może i wywarzam te drzwi, ale jakoś nie mogę znaleźć zamka
Jak wiesz gdzie można znaleźć program to napisz, nie miałem do tej pory szczęścia. Nie chodzi mi o Superscan czy cóś tam bo wszystkie są na OBD2, a opel, fiat itp. w latach do 96 niestety mają inny protokół transmisji...
Będę bardzo dźwięczny za pomoc, bo już na serio przymierzam się do opracowania samemu...tylko kto da mi dane o sposobie komunikowania się mojej omesi ze światem??
Oczywiście nie piszcie mi że można kodami błyskowymi, bo to wiem i stosuję, ale przydałoby się monitorować stan podzespołów podczas pracy a to przez kody błysk. nie jest wykonalne (poza sondą lambda)
Niom to tyle i proszę o pomoc dalej... może ktoś z bosha się zgłosi kto opracowywał Motronica 1.5 lub 4.1 ??
tomek.tak@vp.pl

[ wiadomość edytowana przez: Tomi20SE dnia 2004-06-22 22:22:04 ]
  
 
Piotruś, jakie drzwi? Ja tez bylbym zainteresowany taka mozliwoscia. Nic nie wiem o konkretnym rozwiazaniu polaczenia PC z komputerem silnika ani o oprogramowaniu do tego. Jezeli znasz temat to rzuc swiatlo lub daj jakies linki, ale konkretne.
  
 
Ja tez chetnie se laptoka podlacze w aucie i sie na przystanku z komora polansuje
  
 
Ja pitolę nie wiem czemy ma to przyswiecać?
Co chcecie osiągnąć?
Wy macie Omy B a tam trzeba techa 2 (chyba taki ma nr ?)
Tu potrzebny jest tech 1. Co kolega chce się dowiedzieć, co chce naprawić bo dla samej dignostyki i popatrzenia tu i tam, to chyba nie to chodzi? Pamietajcie, ze tech 1 jest z początku 90 roku, ba nawet wcześniej a nasz kompy są tak proste jak skomplikowane atari . Pytam się w czym problem, bo zawsze isteniej możliowść doszuknanie się błedu lub wady i sposóbu jej naprawy.
To tak na marginesie. Od czasu do czasu ktoś chce sprzedać techa 1, więc można z gościem pogadac do tego Tis i już wszystko masz.
To jesłi chodzi o wywarzanie otwartych drzwi.

A czasmi się okazuje, że faluje na wolnch obrotach i nie ma żadnych błedów i jest problem, bo jest gas. To tak na przykład.
  
 
Podpisuję się tema obiema ręcami

Coś w tym rodzaju już istnieje, tyle że w mało przyjaznym języku.

Przydałoby się coś po naszemu.

Oto wyszperane, a w zasadzie podpatrzone linki do istniejących opracowań (może da się wykorzystać) :
1
2
3
4

Może to miał na myśli Piotr pisząc o tych drzwiach

PZDR

P.S. A więc do dzieła informatycy - życzę powodzenia i satysfakcji z uszczęśliwienia wszystkich Omesiowców - złotych rączek
  
 
Widzę że Tomi wreszcie zarejestrował się na forum

Nooo nareszcie mam jakąś wtykę w LOB
  
 
Wiesz Makaveli ale darzę Cię sympatią
Nie to żeby Cię lubił no ale kumasz o co biega?



(Amber Mocny Red browar Bielkówko)
z przymrożeniem oka ....
  
 
ja pierdolę, literki mi sie rozmazują
  
 
Cytat:
2004-06-22 23:23:29, PiotrS pisze:
Wiesz Makaveli ale darzę Cię sympatią
Nie to żeby Cię lubił no ale kumasz o co biega?



(Amber Mocny Red browar Bielkówko)
z przymrożeniem oka ....



Piotrze albo obaliłeś jakieś browarki i się nie podzieliłeś, albo ja nic nie kumam
W każdym bądź razie pozdrowionka
  
 
Ja pitole ale będzicie mieć używanie ze mnie.
Idę spać.....................................................

Chodzłi mi o te "wtyki", że swój jesteś i już!

[ wiadomość edytowana przez: piotrs dnia 2004-06-22 23:31:50 ]
  
 
Cytat:
2004-06-22 23:28:54, PiotrS pisze:
Ja pitole ale będzicie mieć używanie ze mnie.
Idę spać.....................................................

Chodzłi mi o te "wtyki", że swój jesteś i już!

[ wiadomość edytowana przez: piotrs dnia 2004-06-22 23:31:50 ]



aaa... no tak Miło to słyszeć
Chciałbym zobaczyć wasze mordki na jakimś spociku, ale uwierzcie - jeszcze nie byłem na żadnym spocie poza LOB Poprostu totalny brak czasu, kociokwik itp.

Niestety obecnie nadal nie mam co marzyć o Omesi (look @ profil). Szukam jakiegoś konkretnego Caro... Coprawda pojawiła się nadzieja po 1 maja, ale... no właśnie wiecie sami jak to jest...
Ps.Myślałem żeby Tomiego zaciągnąć do kolektywu, ale On tak samo jak ja... czas wolny ma jedynie w międzyczasie
  
 
Ołkej dzięki wielkie Musasi to jest to o co mi chodziło!
Szczególnie 1

Makaveli niestety mnie z kimś pomylłeś, bo nie byłem na żadnym zlocie.
LOB WETERAN to że na wolnych obrotach faluje to wina regulatora wolnych obrotów bo w omesi A niestety ne były na silniczkach krokowych i falują bo siłowniki mają ponad 10 lat, a czas niestety szkodzi...

Dzięki everybody!
  
 

Oj Tomek, nie zaskoczyłeś...

Kiedy przyjeżdżacie do SK-C?
  
 
Cytat:
2004-06-22 20:31:40, Tomi20SE pisze:
Witam!
Mam pewien problem i please help me!!!!!!
Jaki interfejs i program wykorzystać do diagnostyki bo niestety kody usterek już mi nie wystarczają...
A może ktoś wie coś na temat protokółu transmisji danych w omesi 2.0 w złączce 10pin. Mogę chętnie opracować interfejs i program na PC, ale trza mi protokół transmisji.
Jeśli ktoś coś wie to proszę o odpowiedź.
tomek.tak@vp.pl



To ja chętnie poroszę o coś takiego
Odwdzięczę się dobrą flaszeczką

Pozdrawiam
Gryzzly
  
 
Cytat:
Jaki interfejs i program wykorzystać do diagnostyki bo niestety kody usterek już mi nie wystarczają...



Hmmm..
A czy to nie jest coś takiego ??
INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY EUROSCAN

Pozdr.
Gryzzly
  
 
Ruscy już to zrobili łącznie z interfejsem.

Interfejs - http://ch.telemost.ru/12-misc/12k-line1.htm

Program - http://www.doc-scorpion.narod.ru/

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-07-15 10:41:45, gieroy pisze:
Ruscy już to zrobili łącznie z interfejsem. Interfejs - http://ch.telemost.ru/12-misc/12k-line1.htm Program - http://www.doc-scorpion.narod.ru/ Pozdrawiam



Przepraszam, ze nie korzystam z wyszukiwarki ale jestem od dluzszego czasu w Anglii i nie mam dostepu do netu. Szukam wlasnie interfejsu i programu do diagnostyki Omegi A. Niestety ale w UK wszelakie naprawy sa bardzo drogie. Jestem oczywiscie w stanie kupic "gotowca" Niestety z ruskim jestem nabakier i nie bardzo radze sobie z powyzszymi linkami :/
  
 
Cytat:
2005-05-10 21:35:45, Stabio pisze:
... Jestem oczywiscie w stanie kupic "gotowca" Niestety z ruskim jestem nabakier i nie bardzo radze sobie z powyzszymi linkami :/



tak jak powyzej tzn nie zabardzo kaman o co biega a taki kaplecik przydalby sie i mi z tym ze do omesi B.

Czekam na wiesci...