Katalizator nagrzany do czerwonosci

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam 320i z 91r.
Mam gaz. Samochod nie chce palic na beznynie a jak sie juz uda to ledwo i jak nie bede trzymal gazu to zgasnie. Wogole nie chce chodzic na wolnych. Po jakims czasie jak pracuje na benzynie to katalizator jest nagrzany do czerwonosci. Na gazie chodzi normlanie. Jesli ktos wie co to moze byc to prosze o pomoc.
Dzieki i pozdrawiam
  
 
Wygląda na to, że skończyły ci się wtryskiwacze i mieszanka jest tak uboga, że jest niepalna na wolnych obrotach. Przy dodaniu gazu część mieszanki jest spalana a część leci do wydechu i jest spalana w katalizatorze.
  
 


spalona cewka lub temu podobne- po prostu auto nie pracuje na wszystkie gary z powodu braku iskry ( co łatwo sprawdzić ) a przez to mieszanka gazu spala sie w wydechu - ja tak przejechałem kiedyś 20 km i omal nie zapaliłem przez to auta.

Miałem to tylko w innym aucie i powiem Ci że jestem pewien prawie na 100%
  
 
Cytat:
2006-05-18 09:06:26, NIMNUL pisze:
spalona cewka lub temu podobne- po prostu auto nie pracuje na wszystkie gary z powodu braku iskry ( co łatwo sprawdzić ) a przez to mieszanka gazu spala sie w wydechu - ja tak przejechałem kiedyś 20 km i omal nie zapaliłem przez to auta. Miałem to tylko w innym aucie i powiem Ci że jestem pewien prawie na 100%



Nie jest to problem cewki, gdyż auto na gazie działa dobrze.
  
 
Cewki sa ok.
A moze byc katalizqator zapchany przez np zle paliwo??
Mi sie wydaje ze chyba na gazie wtedy tez by nie chodzil??
Co myslicie o tym?
  
 
Nie jest to problem katalizatora. Nie oznacza to że katalizator jest jeszcze sprawny, bo jeśli tak się przegrzewa, to mógł już stracić swoją sprawnosć. Jednak jest to zupełnie inny problem.

W twoim przypadku problemem jest układ paliwowy. Przyczyną może być:
- pompa paliwa
- awaria filtra paliwa (bo tak chyba można nazwać totalne zapchanie)
- regulator ciśnienia paliwa
- wtryskiwacze
Pojedź do warsztatu i zmierz ciśnienie paliwa oraz wydatek pompy.
  
 
Okazalo sie ze filtr paliwa byl zapchany calkowicie.
Juz wszystko pieknie chodzi.
Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam