Koniec krokowca czy czegos innego?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wsiadam dzisiaj rano uradowany jak zawsze gdy wsiadam do mojego essiego odpalam i co? 3 tys obrotow na dzien dobry:/ odpalam znow i to samo.... zaczynam jechac, obroty spadly... dotoczylem sie do serwisu uslyszalem "najprawdopodobniej silniczek krokowy" podpieli mi auto pod kompiuta i nic nie wykryl... u nich silniczek krokowy 400 zl - nie za duzo? :| + robocizna
Samochod jezdzi normalnie do momentu gdy wrzuce luz wtedy baaaardzo powoli schodzi z obrotow albo i nie schodzi. Wczoraj wszystko bylo ok a dzisiaj... zalamka:/ Ktos juz cos takiego mial?:/
  
 
przed wymianą spróbuj najpierw go wyczyścić - może pomoże

co do cen to oryginał można za około 290zł kupić /wymiana jest dość prosta/
  
 
temat maglowany wielokrotnie. Sprawdź filtr powietrza, potencjometr przepustnicy. Wpisz w wyszukiwarce: obroty, krokowiec itp... powodzenia.
  
 
ano racja bylo o tym milion razy
Krokowiec wymieniony i wszystko wrocilo do normy
Koszt: 300 zl za nowy oryginalny silniczek krokowy z robocizną
a nie...450 :/

Ociecuje ze zaczne uzywac opcji SZUKAJ
  
 
Mój zatrzymywał się na obrotch pomagało mu wtedy tylko jak zgasiłem silnik, wyjąłem krokowca przeczyściłem odkładnie i od naprawy już 4-miesiące wszystko ok. Radze tez tak zrobić
  
 
Cytat:
2006-07-14 19:40:22, Wytex pisze:
ano racja bylo o tym milion razy Krokowiec wymieniony i wszystko wrocilo do normy Koszt: 300 zl za nowy oryginalny silniczek krokowy z robocizną a nie...450 :/ Ociecuje ze zaczne uzywac opcji SZUKAJ



To nie jest silniczek krokowy!!To jest elektromagnetyczny zawór biegu jałowego którego zasada działania nie ma nic wspólnego z zasadą działania silnika krokowego....poza tym mam nadzieję ze Twoja usterka została usunięta i nie wróci jak bumerang po niedługim czasie....zdarza się że opisywana przez ciebie usterka jest powodowana przez całkiem coś innego.Mam nadzieję że w Twoim przypadku diagnoza była trafna.