Wymiana uszczelnienia wału korbowego-tył

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ponieważ omcia się moczy (tak że już zaznaczam każde miejsce postoju ) i potwierdziłem organoleptycznie , ze to olej z silnika, zamierzam naprawić to niskobudżetowo czyli samodzielnie. Czeka mnie zatem demontaz skrzyni afomat. Stąd moja prośba do co bardziej doświadczonych mechaników na co mam zwrócić szczególną uwagę, siakieś specjalne tricki przy demontażu, narzędzia specjalne, itp.
I tak np. pierwsze pytanie. Przeczytałem w Haynes'ie, że konwerter odkręca się od koła zamachowego przez specjalny otwór w osłonie koła zamachowego od strony silnika ale w mojej osłonie tego otworu nie ma Jakiś inny sposób?
Za wszelką pomoc z góry dziekuję.

P.S.
Czy taka operacja jest opisana w TIS?
A może ktuś ze śląska juz to robił i ma ochotę pomóc a przy okazji zszamać coś z grilla i popić browarkiem?


[ wiadomość edytowana przez: bosky dnia 2006-06-29 09:35:14 ]
  
 
Otwór na pewno masz , tylko jest on zasłoniety gumową zaślepką , a na co musisz zwrócić uwage , to że skrzynia jest holernie ciężka


[ wiadomość edytowana przez: autoseba dnia 2006-06-29 09:43:20 ]
  
 
W obudowie skrzyni jest od dołu gumowa zaślepka, ale w misce olejowej patrząc od strony silnika tez powinna być a nie ma
Ale jeszcze raz to dzisiaj sprawdzę bo może miałem "pomroczność jasną"


Najnowsze wiadomości. Otwór jest! (szukałem w złym miejscu )

[ wiadomość edytowana przez: bosky dnia 2006-06-29 22:20:15 ]
  
 
lepiej wyposażyć się w najwyższej klasy torx'y i mieć trochę szczęścia bo wieniec zębaty (ten zastępujący koło zamachowe) jest przykręcony na ... chyba 8 srub typu torx które bardzo niechętnie się wykręcają lecz bardzo chętnie się obrabiają

w celu zdjęcia sprzęgła hydrokinetycznego nasadową 15'ką podchodzisz przez otwór zaślepiony taką owalną gumą znajdujący się w "silnikowej" części obudowy tegoż sprzęgła

skrzynia jest ciężka trzeba raczej w dwie osoby

wylejesz pewnie ze 2 litry oleju ze skrzyni (sprzegło/przewody) a dolewanie oleju to też spec procedura
  
 
Cytat:
2006-06-29 12:16:32, dARTi pisze:
skrzynia jest ciężka trzeba raczej w dwie osoby

2006-06-29 09:42:52, autoseba pisze:
skrzynia jest holernie ciężka



Eeee tam
Jak Thomi zmieniał swojego aftomata na manuala, "przez przypadek" zawlókł aftomata do zaprzyjaźnionego garażu jakieś 20m od najazdu na którym robił swapa. Kiedy przyszedł właściciel garażu i zobaczył to kukułcze jajo, złapał w łapki i te 20m biegiem(!) przyniósł

Trza by na Brutalu przetestować czy koleś był normalny inaczej czy skrzynia lekka
  
 
przeniesc co innego... ostatnio sam wywlokłem X30XE z garażu obok leżał automat - piórko przy wadze silnika