Wyłączanie światełek po wyłączeniu silnika.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak jak wyżej, czy ktoś ma coś takiego zrobione? Ostatnio coraz częściej zapominam o wyłączaniu świateł. Elektryk chce za taką usługę 100zł. Zastanawiam się czy nie dałoby się bez fachowca coś takiego zrobić?
  
 
Przygłuchy jesteś? Bimbama nie słyszysz?
  
 
Bim-bam działa tylko przy pasach, a przy światłach milczy...
  
 
Cytat:
2006-09-25 10:25:45, Andy335 pisze:
a przy światłach milczy...



Spśuty.
  
 
niekoniecznie, u mnie bimbal nie bimba gdy mam swiatla wlaczone a kluczyk jest w stacyjce, dopiero po wyjeciu kluczyka ze stacyjki bimba z powodu wlaczonych swiatelek
  
 
Cytat:
2006-09-25 11:41:25, Outcast pisze:
a kluczyk jest w stacyjce,



Chwila... moment... Bimbał ma bimbać po wyłączeniu motora.
  
 
hmm piotrek u mnie jest tak ze jak wlacze swiatla postojowe nawet bez kluczyka w stacyjce sa odpiete pasy i zamkniete drzwi to u mnie jest cisza, wlacza sie bimbal po otwarciu drzwi wiec moze u mnie tez jest cos nietak
  
 
Bimbal od pasow wlacza sie wtedy gdy masz nie zapiety a kluczyk przekrecisz do pozycji tej przed odpaleniem(jak sie zapalaja kontrolki- nie wiem jak to sie fachowa nazywa) albo przy wlaczonym motorze. Natomiast bimbal od swiatel wlancza sie przy wylaczonym motorze w pozycji kluczyka tej pierwszej przy ktorej mozna odblokowac kiere a nie pala sie jeszcze kontrolki. Wlancza sie rowniez bez kluczyka w stacyjce
  
 
Cytat:
2006-09-25 13:44:58, Torp12 pisze:
Bimbal od pasow wlacza sie wtedy gdy masz nie zapiety a kluczyk przekrecisz do pozycji tej przed odpaleniem(jak sie zapalaja kontrolki- nie wiem jak to sie fachowa nazywa) albo przy wlaczonym motorze. Natomiast bimbal od swiatel wlancza sie przy wylaczonym motorze w pozycji kluczyka tej pierwszej przy ktorej mozna odblokowac kiere a nie pala sie jeszcze kontrolki. Wlancza sie rowniez bez kluczyka w stacyjce



potwierdzam dokładnie gasisz silnik i ma bimbać i zawsze przy nieodpalonym powinno zabimbać przeciesz bez kluczyka można właczyć światła i jest to dźwięk nieco inny niż przy pasach bardziej intensywny.
  
 
Ja zaczynam kombinować tak: Odłącze przewody zasilające bezpieczniki od świateł krótkich i długich, a podłącze tam przewód, który podłącze do stacyjki . Wtedy gdy wyłącze motor, to światła też powinny mi zgasnąć. Co myślicie?
  
 
Cytat:
2006-09-25 20:56:07, Andy335 pisze:
Ja zaczynam kombinować tak: Odłącze przewody zasilające bezpieczniki od świateł krótkich i długich, a podłącze tam przewód, który podłącze do stacyjki . Wtedy gdy wyłącze motor, to światła też powinny mi zgasnąć. Co myślicie?


Stacyjnka nie wytrzyma
  
 
Spotkałem się z dwoma typami bimbania:
1.Bimba przy włączonych światłach i wyjętym kluczyku-niezależnie od drzwi.
2.Bimba dopiero przy otwarciu drzwi kierowcy
  
 
Potwierdzam, u mnie bimba tylko przy otwartych drzwiach (oczywiście jesli chodzi o światła), problem pojawia się w momencie gdy czujniki otwrcia drzwi nie działaja ją sprawnie, tzn. u mnie działaja 2 fazowo. Otwieram drzwi, światełko wewnatrz sie zapala, a bimbał nie bimba po poruszeniu włacznika od drzwi palce zaczyna bimbać (widocznie moja esperynka ma własny punkt "G" ).
  
 
Kol. AsterixGal już dawno temu zrobił piękne opracowanie (chwała mu za to) dotyczące połaczenia krótkich z długimi, założenia przekaźników na światłach i wyłączania świateł po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
Tu masz wszystko piknie opisane: KLLIK