Montaż instalacji gazowej we własnym zakresie - co i jak?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak sie do tego zabrac? Skad wziac instalacje (używaną), na co zwrócić uwage przy zakupie poszczególnych elementów? I jak ją zamontowac - co powinienem wiedziec, czy są gdzieś jakies instrukcje typu "zrób to sam"?
A jak juz wszystko (jakims cudem) zmontuje to co dalej? Jakie badania, przeglądy? Gdzie i komu dać w łape żeby nie było problemów? Czy w warsztace montującym IG sprawdzą mi poprawność montażu, ile by to mogło kosztować i czy mogą mi tam wydać na to jakiś papier???
Może ktoś juz robił takie manewry? Prosze o wszelkie info.

ps. Na forum tuning.pl wiele slow krytyki tylko i praktycznie zadnych wartosciowych informacji (no, moze ze 2) - mam nadzieje ze tu bedzie lepiej
  
 
no u mnie w S-cu papier kosztuje 300zł.jeżeli instyalacja jest starsza i ma nr.zaczynajacy sie od R00.Jeżeli masz nowszą R01 to papier nie potrzebny(według przepisów można ją przekładać).Jeśli chcesz to do soboty mam instalke za 350 z butlą 80l.,potem ja sprzedaje.O Używana pytaj na gieldzie moze na forum
jak coś to pisz.
  
 
gaźnik czy wtrysk?

do gaźnika łatwizna - proponuje jednak zakupić nowe przewody i końcówki (gwinty) - cena ok 6zł za 1mb (średnica 6 mm wew.) lub 8zł za 1mb (8 mm - przewód do tankowania)

dobrze mieć kanał - ułożenie przewodu
parownik mocować wzdłóż osi pojazdu i poniżej przewodów do nagrzewnicy (nie zapowietrzy się= nie zamarźnie)
przewody do wody przez trójniki do przewodów od nagrzewnicy
proponuje w miare blisko kolektora ssącego

jeśli na wtrysku - trzeba ciąć kable od wtryskiwaczy i można odłączyć pompe (przekażnikiem)

gaźnikowieć - zawór na przewód za pompką paliwa

więcej pytań to próbuj mnie łapać na GG kumpla
(NIE MÓJ !!!) nr 3093345

ewentualnie maila fiat.devil@wp.pl
  
 
No! To mi sie podoba - krótkie treściwe odpowiedzi i zawarte jest w nich wiecej niz w kilkunastu innych "tam". Z resztą zobaczcie sobie sami jaki wykład moralno-wychowawczy ..::TUTAJ::..
Dzieki za info jak ktos ma cos wiecej do powiedzenia to niech sie nie krępuje

ps. to ma być gaźnik ofcoz
  
 
nie mozna juz zakaldac/przekaldac instalacji starszych niz z kwetnia tego roku
zmienila sie homologacja
wiec daruj sobie bo CI nigdzie tego w dowod nie wbija.A montaz instalacji pod gazior jest banalny.
  
 
polska to taki fajny kraj że jak sie wie gdzie to można wszystko(najczęściej za kasiore! )
  
 
znam warsztat, który od dłuższego czasu przymierza się do rozpoczęcia działalności "gazowniczej"-ma już w zasadzie wszystkie potrzebne urządzenia, szkolenia itp... poza jednym-nie mają analizatora spalin (podobno kilkanaści tys.) i przez to nie mogą uzyskać uprawnień.... więc jeśli przeskoczysz inne rzeczy, to i tak jesteś chyba uzależniony od jakiegoś zakładu...