Witam !!!
Mam do Was takie pytanie. Szwagier z Niemiec ma zamiar sprzedać w Polsce samochód. Z racji tego, że jeździ na tirach nie ma go wcale w domu poprosił mnie, żebym ja tym samochodem zajechał do Polski.
I tu moje pytanie: Czy ja jako Polak mogę spokojnie tym autem przekroczyć granicę i poruszać się nim w Polsce (bez właściciela na pokładzie)?? Kiedyś wiem, że nie mozna było jeździć autem zarejestrowanym w Niemczech, jeżeli autem nie jechał również właściciel

.
Chodzi o to, żeby nie wywalać dodatkowej kasy na tablice wyjazdowe skoro auto ma ważny przegląd i ubezpieczenie i zajechać na tych stałych niemieckich tablicach. Później bym szwagrowi wysłał pocztą same tablice, żeby wymeldował auto i mi abmeldung posłał.
Jeżeli ktoś tak już robił, albo wie coś na ten temat to będę wdzięczny za rady