Rosnące obroty silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dość często ( nie zawsze) podczas przełączania biegów (w momencie wciśniecia sprzęgła) obroty rosną z powiedzmy 2 ty. do 2,5 a czasem nawet 3tys obr, po odsprzęgleniu biegu wszystko się uspakaja aż do kolejnego wysprzęglenia, przy dojeżdzie do skrzyżowania wskazówka zatrzymuje się przy 1.100 obr/min i czasem po chwili spada na 950 a czasem nie... co to jest?? krokowiec, sprzęgło , czy czujnik prędkości??
  
 
VSS w moim przekonaniu, ale jeszcze zajrzę do papierków.
  
 
czyli czujnik prędkości??
  
 
Tak mi się wydaje. Ale pewny nie jestem. Na odległość trudno stwierdzić.
  
 
czy ktoś jeszcze ma jakąs diagznozę na myśli??
  
 
vss.
  
 
a gdzie znajduję się ten vss?? proszę o dokładny opis a za fotke to po rękach będę całował
  
 
nikt nie potrafi wytłumaczyć??
  
 
ponawiam prośbę ... GDZIE jest ten VSS ?? czy to taka wtyczka pod skrzynią biegów zaraz przy nadkolu od strony kierowcy?? jak się ją wypina??
  
 
VSS jest nakręcony na wyjsciu tam gdzie jest linka szybkościomierza pozniej nad nim jest juz sama linka, a sam VSS ma 3 kabelki i wtyczke w kształcie trójkąta.Lepiej juz sie chyba nie da wytłumaczyć
  
 
A słyszysz jak obroty rosna czy tylko obrotościomierz tak pokazuje
  
 
słychać wyraźnie jak się "zawieszają " albo nawet rosną... ostatnio po zatrzymaniu sie na światłach miałem 1200... a moze to byc przepustnica albo krokowiec?? czy krokowiec ma wpływ na obroty podczas zmiany biegów czy tylko na wolne obroty na postoju??
  
 
Cytat:
dość często ( nie zawsze) podczas przełączania biegów (w momencie wciśniecia sprzęgła) obroty rosną z powiedzmy 2 ty. do 2,5 a czasem nawet 3tys obr


za jakis czas bedzie zawsze
Cytat:
ostatnio po zatrzymaniu sie na światłach miałem 1200...


co to jest........ mi walily do 4000
przeczytaj to sobie
klik i jedziesz
  
 
Cytat:
2007-01-25 17:37:34, JoHNY_85 pisze:
słychać wyraźnie jak się "zawieszają " albo nawet rosną... ostatnio po zatrzymaniu sie na światłach miałem 1200... a moze to byc przepustnica albo krokowiec?? czy krokowiec ma wpływ na obroty podczas zmiany biegów czy tylko na wolne obroty na postoju??



przepustnica to nie moze byc. wymien ten krokowy na poczatek - nie zaszkodzi. jak nie pomoze to i vss. krokowy odpowiada za obroty na postoju i podczas jazdy z wysprzeglonym silnikiem.
  
 
Cytat:
2007-01-25 21:12:57, maciek701 pisze:
wymien ten krokowy na poczatek - nie zaszkodzi.


wyrzucic ponad 200zl w nie to co trzeba to raczej zaszkodzi, no chyba ze ktos nie ma co robic z kasa
lepiej go na poczatek porzadnie przeczyscic i nasmarowac, zeby sie nie przycinal
  
 
a ile biorą machanicy za czyszczenie krokowca?? bo saemmu to pewnie coś zepsuję ...
  
 
możesz śmiało czyścić tam nie da się raczej nic zepsuć a najlepiej to przemyj dokładnie benzyno i powinno pomóc jeżeli winą jest zacinanie
  
 
no tylko ja kanału nie mam a z góry to nawet nie potrafię go zlokalizować a co dopiero wykręcić czy znajduje sie on pod przepustnicą tak w dość "gęsto " obsadzonym miejscu?? a i jescze apropo VSS to czy to taka czarna prostokątna kostka po lewej stronie od linki prędkościomierza przytwierdzona bezpośrednio do skrzyni biegów?? bo jest tam cos takiego zaklejonego białą naklejką ale żadne kabelki od tego nie idą... HELP PLISS
  
 
dajcie jakies fotki gdzie on sie znajduje w mk7 bo mi dzisiaj pierwszy raz obroty same do gory jechaly