HEEELP!!dlaczego tak smierdzi...??????:/ E30

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. mam problm..:/ mianowicie w mojej E30 (1.6) gdy mam odsunieta szybe albo szyberdach to zaje***cie smierdzi mi w samochodie paliwem az glowa boli... co moze byc tego przyczyna..?? problem zaczyna sie gdy mam juz powyzej 5 L. paliwa. pozdro
  
 
Witaj! Na bank masz nieszczelny układ paliwowy. Wjedź na kanał i dokładnie poszukaj przecieku, przedtem zatankuj wiecej paliwa.
Nara!
  
 
ja miałem tak w mazdzie 323 i okazało sie że miałem pierwszy wydech nieszczelny
  
 
Jeżeli Ci śmierdzi dopiero po uruchomieniu silnika to nieszczelność układu paliwowego jest prawie napewno w komorze silnika, a dokładniej jest nieszczelne połączenie listwy paliwowej z przewodem sztywnym. Aby usunąć należy zdjąć górną część kolektora (jeżeli masz silnik M40). 6 śrub klucz 11, dodatkowo dwie- ampul 6 lub zwykła 10. Zdjąć rurę ssącą, wtedy widać kilkucentymetrowe gumowe rurki, łączące listwę paliwową z przewodami sztywnymi. A jeżeli Ci śmierdzi nawet przy wyłączonym silniku, prawdopodobnie nieszczelność jest w górnej części zbiornika paliwa. Należy zdemontować siedzisko tylnej kanapy. Po prawej str odkręcić czarny metalowy dekiel, sprawdzić połączenie przewodów z króćcami na zbiorniku, ewentualnie zdemontować smok (odkręceć czujnik poziomu paliwa na klucz 8, odłączyć przewody paliwowe, przekręceć smok w lewo i wyciągnąć-smok jest uszczelniony oringiem, można go kupić bez problemu )
  
 
Witam.
Mam ten sam problem w e34.
Tzn sie raz smierdzi a raz nie.
I to w dodatku tylko na zimnym silniku. Jak sie juz rozgrzeje, badz go mocniej "przedmucham" to przestaje smierdziec paliwem.
Co to moze byc ?
Jak to naprawic ?
Czy to jest ten sam objaw co w nizej opisanym e30 ?
Pozdrawiam
  
 
i u mnie tez wali bena jakas epidemia chyba...

u mnie smierdzi z okolic listwy wtryskowej

dzieki M-technik za wskazowki

pozdrawiam
  
 
U mnie też wali beną po odpaleniu, ale zapach utrzymuje się tylko przez chwilę. Ciężko zlokalizować skąd się wydobywa. :/

Pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: Miro600V dnia 2007-02-05 22:19:45 ]
  
 
W mojej E30 był sparciały przewód paliwowy(taki krótki ok. 5cm) w tylnej części silnika, w okolicy przepływomierza.