łozysko w tylnym kole wyje - jakie problemy z wymianą ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

przymierzam sie do wymiany łozysk w tylnych kołach
czy ktos orientuje sie czy potrzeba jakis specjalistycznych narzedzi czy mozna to zrobic w domowym zaciszu ?

w ksiazce sam naprawiam nie ma opisu jak to zrobic i na forum cisza wiec zaczynam nowy temat
  
 
opisane w poradach
  
 
ja wymieniałem sam użyłem do tego kawałek pręta m16 nagwintowanego, paru podkładek i rury o średnicy zewnętrznej łóżyska troche problemów było zeszło się ze cztery godziny

http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=75402&c=114&f=9
  
 
Witam
Wymienić łożysko można w domowym zaciszu. Jedynie co potrzeba to ściągacz do czopa piasty tylnej, który wykonasz z dwóch długich (ok. 15 cm) śrub ( najlepiej z gwintem takim jak u śrub do kół). Jeśli nie masz takich śrub można użyć śrub o kaliber mniejszych ale wtedy do tego potrzebne będą nakrętki do tych śrub. Po zdjęciu tarczy hamulcowej trzeba zdemontować szczęki hamulca ręcznego. Następnie w otwory po śrubach do kół wkręcasz wspomniane długie śruby,(jesli mają ten sam gwint co śruby do kół i kręcąc nimi powodujesz wyciąganie czopa piasty z łożyska. Żeby łatwiej było kręcić pod śrubę proponuję podłożyć kulkę od łożyska). Jeśli nie, to przez otwory do przykręcania kół przekładasz śruby kaliber mniejsze, następnie nakręcasz nakrętki. Śruby dokręcasz do tarczy kotwicznej do oporu i kręcąc nakrętkami tak jakbyś chciał je odkręcić ściągasz czop piasty tylnej (oczywiście wcześniej odkręciwszy przegub od czopa piasty i odkręceniu nakrętki, która jest pod przegubem) co jakiś czas dokręcając te śruby do tarczy kotwicznej. Robiłem to dwa lata temu i to wszystko co pamiętam i chyba o niczym nie zapomniałem. Czas wymiany to dwie godziny razem z przerwą na browarka
Zyczę powodzenia
---------------
Była OMEGA A Caravan C20NE
  
 
Witam

dzieki za podpowiedzi , faktycznie w poradach jest opisany ten temat sory za zasmiecanie forum
widocznie w wyszukiwarce zle wpisywałem słowa kluczowe
  
 
uważam że lepiej wymiane łożyska zlecić na warsztacie, ja sam wymontowałem wahacz ,zawiozłem do warsztatu i wzieli tylko 20 zł za wymiane ,nawet obeszło się bez pras ,metodą nabijania,zbijania itd