Notarialne użyczenie samochodu... zniżka na ubezpieczenie.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc, sluchajcie zagadnienia. Koles z Allianza powiedział mi (jak uslyszal ile OC bym mial zaplacic za Ome), ze moglbym skorzystac ze znizek mojego ojca jak bym mu notarialnie uzyczyl/pozyczyl samochod. Ojciec ma full znizek a ja zero (przez 10 lat smigalem samochodami na ojca). Powiedzial, ze ide do notariusza podpisujemy papier (kosztuje to 48 zl), ze ja pozyczam ten samochod ojcu i wtedy ubezpieczam go korzystajac z jego znizek. Mozliwe to? Ja jestem wlascicielem samochodu (to nawet nie jest wspolwlasnosc gdzie wtedy wiadomo, ze znizki bym mial - ale ja nie chce wspolwlasnosci; sam chce byc wlascicielem). Nie kryje sie za tym jakas zdrada czy cos? Ponoc to jest tylko w Allianzie.
Napiszcie jak cos wiecie o tym.
Pozdro
Roman
  
 
proponuje ci to rozwiązanie: ja zrobiłem współwłaścicielem ojaca po to żeby płacić taniej i żeby zbierały mi się zniżki, płace z max zniżkami a moja zniżka powoli się zbiera,
Jeżeli już kupiłeś bryke możesz spisać umowę z ojcem na powiedzmy 5%wartości samochodu (aby kwota nie przekroczyła 1000zł) umowy do 1000zł nie muszą być skaładane do US, potem udajesz się do wydziału komuny i dalej już wiesz- sprawdzone ja tak właśnie zrobiłem -
  
 
Takie opcje przechodzenia znizek kazde towarzystwo stosuje indywidualnie - np w pzu jak walnie sie autem to wspolwlasciciel traci znizki; w tv szly reklamy innej firmy gdzie znizek sie nie traci po takim czyms.

Napisz do allianz, jak chcesz to moge pogadac z mama kolezanki - ostatnio jakies szkolenia z allianz miala wiec powinna byc na bierzaco.
Zreszta watpie zeby ten agent Ci sciemnial - a opcja jest na prawde fajna...
  
 
Cytat:
Napisz do allianz, jak chcesz to moge pogadac z mama kolezanki - ostatnio jakies szkolenia z allianz miala wiec powinna byc na bierzaco. Zreszta watpie zeby ten agent Ci sciemnial - a opcja jest na prawde fajna...



No jak mozesz to pogadaj, wole miec potwierdzenie z kilku miejsc, potem zawsze sie okazuje, ze jeszcze to tamto...
R.
  
 
No tak zrobilem wlasnie i zaplacilem faktycznie z uwzglednieniem zniżek mojego ojca... Czyli dziala!!!

Roman
  
 
Faktycznie tylko w Allianz to notarialne użyczenie obowiązuje, dzisiaj się pytałem swojego ubezpieczyciela, ale niestety mnie się nie opłaca.



[ wiadomość edytowana przez: Wiktorzi dnia 2007-08-09 14:32:11 ]