Niedogrzanie auta

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem ! Chodzi o niedogrzanie auta Pony 1,5 MPI. Zawsze wskaźnik temperatury wskazywał tak w połowie pomiędzy dolną a górną białą kreską, teraz wskazuje w 1/4 wysokości. Ogrzewanie też chyba coś nie tak grzeje. Płynu jest ok i układ został odpowietrzony. Silnik chodził w garażu ok 30 minut a temperatura dalej nie rosła a wentylator na chłodnicy się włączał. Podejżewam termostat lub czujnik temperatury.Wskaźnik temperatury
  
 
Cytat:
2007-11-12 08:56:46, bocian28 pisze:
Silnik chodził w garażu ok 30 minut a temperatura dalej nie rosła a wentylator na chłodnicy się włączał.



U mnie ostatnio padł czujnik wentylatora i za wcześnie się załączał.
  
 
Może być termostat na stałe otwarty. Koszt: 18zł, więc niewielki - wymieniać.
  
 
Termostat wymieniłem, stary okazał się dobry (sprawdzałem w garnku z wrzątkiem). Wskaźnik dalej wskazywał 1/4 wysokości, pełen wyczerpania nerwowego walnołem w deskę rozdzielczą i ... i wskazówka spadła do 1/8. dlatego podejrzewam że wadliwy jest wskaźnik temperatury na desce.
  
 
Skoro po wymianie termotatu nadal tak hjest to sprawdz czy sam czujnik jest ok.
Przeczysc styk czujnika. Zle przewodnictwo zwieksza rezystancje przez co zaniza wskazania na desce. Czujnik NTC w miare wzrostu temp traci na rezystancji
  
 
Czujnik tepmeratury jest do bani, sprawdzałem jego poprność i powinno być jakieś 90 - 117 omów a było 180 omów przy rozgrzanym silniku.
Moje pytanie czy ktoś wie ile kosztuje czujnik temperatury ale ten drugi dwu stykowy co idzie do kompa ?