[ASTRA F] awaria kontrolek na liczniku.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam taki problem. Otóż z racji że codziennie wyciągałem i wkładałem licznik to zaczęły mi szwankować kontrolki.
Jak zapale silnik to nie mam ładowania alternatora, zaświecę światła krótkie to kontrolka ładowania zaświeca sie i zaczyna alternator ładować. Sprawdzałem na mierniku i jest stałe ładowanie więc nie wina alternatora.
Gdy światła krótkie włączone to kontrolka świateł długich świeci, włączę św. długie to kontrolka długich gaśnie.
Kierunki działają.
Kontrolki po przekręceniu kluczyka nie zapalają sie(ładowania, oleju,silnik z piorunem)
Dopiero podczas jazdy zapala sie silnik z piorunem ale tą awarie sprawdzę dziś testem diagnostycznym.
Schowek jak otworze to kontrolka ładowania świeci mocno(wcześniej zażyła sie) i wskaźnik temp. oraz paliwa spada do zera.
Czaicie o co kaman?
  
 
Przy częstym jak napisałeś "wkładaniu i wyciąganiu" może się zdarzyć że uwaliłeś jakiś przewód.
Jak opisałeś tę "dyskotekę" to stawiam na brak masy, sprawdź.
  
 
no niestety folia drukowana jest delikatna, pewnie się styki wyrały lub przesuneły przy gnieździe. raczej trzeba wszystko wybebeszyć i sprawdzić, ewentualnie ołókiem 6b poprawić styki.