Czujniki klocków ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem że to wyda sie wam głupim pytaniem ale ....

Czy w omedze b 94r są czujniki zużycia klocków hamulcowych czy trzeba samemu pamiętać ?
  
 
Powinny być.Zdejmij koło i zobacz czy do klocka idzie kabelek zakończony czujnikiem.
  
 
ja sie zdziwiłem bo mam 96 kombi i z tyłu jeżdziłem na blachach zdarłem klocki do zera a kabli ni widu. zaznaczam że mówie o kombiaku, pzdr ps z przodu mam kabelki
  
 
no własnie mam tez taki problem ze swieci mi sie kontrolka od zurzytych klockow a klocki sa nowe i tarcze tez (brembo) i (lukas)
a czujniki sa montowane tylko sprzodu nie mam tez mojej omie 2.0 88r czujnikow z tylu. a mam tarcze. jesli wie ktos co moze byc z moim czujnikiem to niech mi cos w tym miejscu podpowie.
  
 
jak czujnik jest wypięty to kontrolka będzie świecić wtedy trzeba zevrzeć 2 przewody do czujnika
dla oszczędności producenci dawali po jednym na oś po ukosie
  
 
Kable czujników są tylko na przednich tarczach. Feler ich polega na tym, że jeśli się dopuści do wyświetlenia komunikatu na kompie, to kable są do wymiany, gdyż idea polega na zwarciu obwodu syknalizacyjnego krawędzią tarczy. Jak to wygląda nie warto tłumaczyć, wystarczy zdjąć koło i popatrzeć.
Ból tkwi w koszcie nowych, najtańsze nie są i podrażają koszt wymiany klocków. Dlatego większość robi zworkę w gnieździe na nadkolu z każdej strony i gania bez czujnikow.
Tył nie ma sygnalizacji, dlatego warto od czasu do czasu zajrzeć jak wyglądają, mimo, że zużywają się dużo wolniej.

Aha, jako zamiennik dla "zużywają" zaleca się "ścierają", albo "niszczą"

ciekawe co to jest "sprzod" to nieznany mi termin techniczny
Tylko nie obrażać się mi tu, ale do słownika zajrzeć omesiarze młodzi
  
 
drogi Januszu musze mięć okazje cie poznać i koniecznie jade na zlocik.. pozdrawiam. mocno!!!
  
 
W ASO jeden kabelek na jedną stronę kosztuje 67 zł
JaC


Cytat:
Ból tkwi w koszcie nowych, najtańsze nie są i podrażają koszt wymiany klocków.

  
 
Cytat:
2004-12-31 12:34:59, TD pisze:
W ASO jeden kabelek na jedną stronę kosztuje 67 zł JaC


Właśnie wczoraj chciałem zakupić i cena w ASO na wczoraj to 64 zł/szt. Czy znaleźliście może gdzieś taniej?

Inna sprawa, to fakt, że przy demontażu statych klocków czujniki były jeszcze dobre (nie doszło do zetknięcia z tarczą), ale według mechanika były tak "zapieczone" w otworach klocków, że nie można było ich wyjąć bez uszkodzenia. Czy to możliwe, czy może mechanik niedobry?

Na razie oczywiście zwarłem kabelki, co by CHECK nie świeciło.

Pozdrawiam,
Przemek
  
 
z tymi czujnikami (przynajmniej w mojej krowie) jest nieco inaczej...

obwod elektryczny czujnika jest caly czas zamkniety (lampka nie swieci). kiedy klocek sie zetrze, czujnik zaczyna trzec o tarcze. nic sie jednak wtedy nie dzieje. dopiero porzadne przetarcie czyjnika powoduje przerwanie obwodu i zapalenie lampki. wtedy czujnik jest juz do wywalenia.

takie rozwiazanie eliminuje przypadkowe miganie lampki, kiedy np. zwarcie z czujnika z tarcza mogloby byc spowodowane przez np. wode...

w ten czas, zeby pozbyc sie swiecacej lampki nalezy (poza oczywiscie wymiana czujnika) przeciac przewod czujnika i zlaczyc ze soba obie koncowki...




[ wiadomość edytowana przez: kielkac dnia 2005-10-26 22:27:52 ]
  
 
We Wrocku zamiennik takiego czujnika kosztuje 25zł
  
 
Cytat:
Inna sprawa, to fakt, że przy demontażu statych klocków czujniki były jeszcze dobre (nie doszło do zetknięcia z tarczą), ale według mechanika były tak "zapieczone" w otworach klocków, że nie można było ich wyjąć bez uszkodzenia. Czy to możliwe, czy może mechanik niedobry?


mechanior cię nie okłamał,mi też się to przytrafiło
  
 
no wlasnie czujniki mozna juz dostac za 25zl, wiec po co przeplacac
masz tutaj kontakt do goscia i z nim pogadaj na temat ceny
GG: 2447800
  
 
Zobaczcie tutaj, też są tanie i wiele innych części
www.automotosklep.pl
  
 
Cytat:
GG: 2447800


Również gorąco polecam, kupiłem już od niego kilka rzeczy i za każdym razem zero problemów. No i ceny konkurencyjne, podejrzewam, że jeszcze nie raz kupie u tego pana
  
 
a co to za tajemniczy pan?
  
 
gosciu prowadzi firme w Poznaniu, pogadaj z nim to pewnie pare rzeczy od niego kupisz
  
 
Witam,
wróce do tematu, ponieważ ostatnio tez miałem z tym problem. Kupiłem klocki, mechanik wymienił ale powiedział, że te czujniki nie pasują do tych klocków... jaką firmę moglibyście mi polecić na przyszłość zeby można było podłączyć te czujniki? Oma 99 DTH, Sedan. Pozdrawiam
  
 
Coś źle Ci dobrali, firma nie ma znaczenia. ATE, LUCAS, czy co tam jeszcze .............