Termostat a zuzycie paliwa?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy uszkodzona obudowa termostatu ma duzy wpływ na zuzycie paliwa?

Uszkodzona obudowa moze być przyczyna ze samochód długo chodzi na wysokich obrotach?

ogolnie to od niedawna jestem na tym forum i rozniez od niedawna jestem posadaczem essiego
  
 
Cytat:
2008-04-08 20:15:01, bennassi pisze:
Czy uszkodzona obudowa termostatu ma duzy wpływ na zuzycie paliwa? Uszkodzona obudowa moze być przyczyna ze samochód długo chodzi na wysokich obrotach? ogolnie to od niedawna jestem na tym forum i rozniez od niedawna jestem posadaczem essiego



uszkodzony termostat ma znaczenie co do zużycia paliwa,
co do obrotów to raczej nie

  
 
Jeżeli efektem uszkodzenia obudowy jest przepuszczanie termostatu to tak i jeżeli te obroty utrzymują się w zakresie obrotów zimnego silnika to też.
  
 
juz od kilku dni szukam tej obudowy ale narazie głucho! dzisiaj dałem ogłoszenie na forum.. Pan mechanik podłamał mnie troche cena nowej cześci wiec stwierdziałem ze nie ma sensu nawet o tym mysleć!

Obudowa od srodka ma takie rowki i uszczelka termostatu nie trzyma..

Kris>> jest tak jak napisałeś!
po przejechaniu ok 10 km obroty zaczynaja schodzic!
  
 
Ale od czego te rowki i na której powierzchni?
Możesz wrzucić zdjęcie?

Nowa obudowa kosztuje coś 280PLN w Gdyni. Swego czasu próbowałem znaleźć używkę, bo miałem wszelkie objawy pękniętej obudowy. Powiem Ci tyle:
1. Ekstremalnie ciężko to spotkać na rynku
2. Jeśli już znajdziesz, weź lupę (nie żartuję) i szukaj pęknięć. Potrafią być naprawdę cieńsze od włosa.

A może by tak zrobić: szlif, żywica epoksydowa (Distal), szlif?
  
 
Szukaj na allegro silników na części i zadzwoń za obudową. Samej obudowy raczej nikt nie wystawia na allegro bo to rzadko spotykana usterka!
  
 
kcprski>> no nie mam pojecia od czego! sa dzisiaj rozmawiałem ze znajomym mechanikiem w week obada sprawe czy da sie to szlifnac i zazywiczyc!
to jest jakis sklep tak>? moze przez neta prowadza sprzedaż?? jak tak zapodaj linkiem! a foty niestety nie moge obecnie zrobic! w week sie postaram!

FAROW>> no własnie tez tak zrobiłem znalazłem jeden na czesci w miejscowosci niedaleko mnie! jutgro bede dzwonił i bedzie wiadomo!
  
 
To jest firma Auto-Mobil-Ford, tel. 058 621 6939
Musiałbyś się dogadać, nie wiem, czy prowadzą sprzedaż wysyłkową.
Nie mają sklepu internetowego (i tak mają spory przemiał). Jedyne, co mogę Ci powiedzieć to to, że jest to super sklep i bardzo dbają o klienta (przynajmniej o tak dobrego, jak ja ).

Cena może być trochę inna, bo pytałem już jakiś czas temu.
Myślę, że jeśli Twoja obudowa nie jest nigdzie pęknięta, to powinno się ją dać "zregenerować".
Ze szrotu, tak jak mówiłem, oglądaj dokładnie.

Daj znać co i jak, też walczyłem z przeciekami spod termostatu.
  
 
kcprski>> a jaka była cena?? dzieki na namiar.. jutro bede dzwonił do Nich...

napewno dam znać!
  
 
no to ciezkich trudach mam "nową" bo uzywaną obudowe termastatu.. heh nawet dostałem z obudowa termostat..
cała swoja okolice obdzwoniłem i przejechałem po szrotach ale niestety nic
naszczescie znajomy jechał po samochody do NIemiec i wyciągnoł z jakiegos wyzłomowanego essiego.. na oko obudowa jest dobra..

w weekend bede zmieniał..

oby problem ustał

mam pytanie ejszcze jedno ale to z innej beczki mam oponki 195/50 na felgach 15" jakie cisnienie powietrza tma władować? obecnie mam we wszystkich po 2,2 ...

dzieki wszystkim za rady i pomoc ..