Montaż abs"u

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam mk7 1.6 16v niestety ubogą w wyposażenie, chciałbym troszkę zadbać o bezpieczeństwo i pomyślałem o zamontowaniu ABSu.
No i właśnie
Da się to zrobić?
Co jest potrzebne-części??
Jaki może być koszt??
Jak by ktoś był uprzejmy krok po kroku mi opisać taką modyfikacje
  
 
jakbyś chial z mk5(jeden obwód)mam za grosze prawie wszystko
  
 
Ale ja nie mam szczerze mówiąc pojęcia jak się za to zabrać i co mi będzie potrzebne... taki spontan mi przyszedł do głowy a na forum o tym nic nie znalazłem... Tak więc najpierw informacje a następnie zakupy
  
 
Będzie Ci potrzebna pompa, sterownik ABSu dwa czujniki i pewnie jakieś jeszcze pierdoły...

Mój ABS zawiódł mnie kilka razy i postanowiłem go wyłączyć.. teraz przynajmniej mam pewność że gdy wcisnę pedał to auto będzie mi hamować.. Włączam go tylko wtedy gdy jest ślisko bo wtedy faktycznie się przydaje bo ciężko jest wyczuć granice przyczepności na śliskiej nawierzchni zwłaszcza w awaryjnej sytuacji..

Z tym, że ja mam jakąś dziwną instalacje bo tylko na przednią oś.. w innym Escorcie widziałem też, że są z tyłu czujniki.. u mnie ich brak przez co tył może być blokowany..
  
 
Właśnie ostatnio jak popadało to na kostce miałem dosyć nieprzyjemne hamowanie ... wiem że abs wydłuża drogę hamowania na suchej dobrej nawierzchni (i na szutrze-ale to mnie raczej nie interesuje) bo zdzieranie opon jest bardziej efektywne. Ale hamowanie na śliskiej nawierzchni jest bez absu ryzykowne. Zresztą od chyba 2004r seryjnie w każdym aucie musi być montowany, więc pewnie z nim w sumie wychodzi bezpieczniej.
Bo nie chcę kolejnego auta rozwalić na jakimś dupku który pierwszeństwo wymusi.