Trzęsie kierownicą

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ! Gdy jade swoim essim tak okolo 90km/h i zaczne hamować to nagle kierownica dostaje dziwnych wibracji, ustaje to gdy predkosc spadnie i puszcze noge z hamulca, z hamulcow wymienialem tylko klocki. Czy moga to byc wachacze, czy moze opony nie sa wywazone ?
  
 
A w jakim stanie masz tarcze?? Moze sie zwichrowaly i teraz przy hamowaniu masz takie objawy - to sa tylko moje przypuszczenia
  
 
Na pewno w nie najlepszym, ale mechanik mi powiedział, zebym je wymienil jak bede zmienial znowu klocki, a ze nie dawno zmienialem to chyba jeszcze moge jezdzic albo mechanik sie pomylil ;D
  
 
Powiem tak
Jechales kiedys rowerem z pokrzywiona felga - telepalo jak galaretka Wiec tu moze tarcza w wibracje wprowadzac kierownice jak objawia sie to tylko przy hamowaniu
  
 
Zalozmy, ze wymienie tarcze teraz, to klocki tez musze nowe ? czy normalnie dopasuja sie do nowych tarcz ?
  
 
Jak sa nowe, to nie musisz wymienic. One sie dotrza pod nowe tarcze. Poczekaj jeszcze na opinie innych kolegow z forum
  
 
Witam
Pytanie podstawowe to ile zrobiłeś juz po wymianie klocków bo jak się okarze, że stara tarcza miała spore rysy to napewno juz ci się odwzorowały na klockach i teraz założysz te klocki na nowe tarcze i będziesz miał takie same mazy na nowych tarczach z tym, że może wibracji nie będzie no i pamietaj że po zmianie tarcz najpierw muszą się one dotrzec więc przez około 500km nie hamuj zbyt mocno. Dużo info na ten temat jest w wyszukiwarce.
Pozdrawiam
  
 
około 1000km na nowych klockach
  
 
To jeszcze powinny dać radę. Zależy jakie klocki założyłeś.
Można zmienić i delikatnie pedał hamulca obsługiwać na początku.
  
 
Na sto procent wina tarcz mialem to samo u siebie. U mnie jedna tarcza popekala i dlatego mi walilo po kierownicy. Radze szybko sie za to zabrac bo jesli to jest peknieta tarcza to nie jest zbyt bezpiecznie tym autem jezdzic...
  
 
A klocki mozna ewentualnie troche zeszlifowac pilnikiem do rownosc jak sa w miare nowe, albo na jakiejs szlifierce stolowej z kamieniem
  
 
Cytat:
2008-12-15 15:00:22, przemkowal pisze:
To jeszcze powinny dać radę. Zależy jakie klocki założyłeś. Można zmienić i delikatnie pedał hamulca obsługiwać na początku.


Co??Powinny dać radę, po 1000km to klocki są prawie jak nowe.
  
 
Koledze wyzej chodzilo o to z tymi klockami, ze jak tarcza popekala to mogla wyzlobic glebokie rowki w klockach (ale to w ekstrymalnych sytuacjach). Wtedy to moze i 500km zrobic i klocki ida juz na zlom
  
 
jak już chcesz zeszlifowac te co masz klocki to wez papier ścierny na jakieeś lustro albo szybe i ścieraj dopuki będą widoczne rowki
aha a trzęsie ci kierownicą bo napewno masz zwichrowane tarcze
polecam brembo te najtańsze chyba 150 komplet z klockami
zrobiłem 30tys na nich w tym roku i ostro wale po hamulcu i jeszcze sie neio skrzywiły


[ wiadomość edytowana przez: arekturbo dnia 2008-12-15 16:41:19 ]
  
 
miesiac temu kupilem tarcze brembo, sa super ale dalem za nie bodaj 160zl ale BEZ klockow!!

[ wiadomość edytowana przez: Spawn669 dnia 2008-12-15 18:04:52 ]