DLACZEGO DRZE MI KAPCIE OD WEWNETRZNYCH STRON???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
CZESC!!!

DZISIAJ ZAUWAŻYŁEM ŻE ŹDZIERA MI SIĘ BIERZNIK W OPONACH OD WEWNĘTRZNYCH STRON (PRZEDNIE). CZY TO JEST WINA ZBIERZNOŚCI???
DODAM JESZCZE ŻE 3 MIESIĄCE TEMU MIAŁEM STŁUCZKĘ. CZY MOŻLIWE JEST ŻE AUTO SIĘ W JAKIŚ SPOSÓB PRZESUNĘŁO???
JAK SPRAWDZIĆ CZY AUTO NIE JEST PRZESTAWIONE...?

DAWID

PS. DLACZEGO PRZY CHAMOWANIU COS STRASZNIE MI „ŁUPIE” W PRAWYM KOLE???
  
 
To może być zbierznosc choc moze tez byc możliwosc ze auto nieznacznie zmieniło geometrię przez ten wypadek można to poznac po tym ze kapcie piszczą przy pokonywaniu zakrętów nawet przy małych prędkosciach.Nawet jesli to przestawienie geometrii auta to nie masz sie czym martwic takie nieznaczne przesunięcia są bardzo proste do naprawy choc wiązą sie z włożeniem autka na rame. Wiem o tym poniewaz moj kolega miał podobny problem udeżył swoją corsą lewą stroną podwozia w studzienke auto przesuneło sie na podłużnicach o 3 cm, bez problemu to naprawił (oczywiscie na ramie)!!!!
Co do koła to nie mam pojecia możliwosci są rózne albo drązek stabilizatora albo guma stabilizatora,może krzywa tarcza.Kiedys jak jezdziłem golfem to waliło mi przy hamowaniu bo poluzował mi sie amortyzator.Thats all...
  
 
Podlewaruj samochód i poruszaj kołem góra dół.
Jeśli wali to może być walnięte górne łożysko tam gdzie na górze jest montowany amorek.
  
 
uuuuuuu niedobrze, ale jeśli miałeś stłuczkę to nie bez powodu się tak stało i możeliwe że nieznacznie jakiś drążek się przestawił (skrzywił) ale to wszystko jest do sprawdzenia w PZM lub innym warsztacie do sprawdzenia ustawienia kół. Co do stuków przy hamowaniu to rzeczywiście może być niewyrównoważona tarcza, ale sprawdź to według wskazówek Benezisa może jego ekspertyza jest prawidłowa
  
 
Zacząłbym od zbieżnosci i ustawiania kątów kół... powinno pomóc, a co do stuków to tak jak koledzy piszą przyczyn może być kilka, sprawdź wszystkie w miarę możliwości.
  
 
zbierzność i tylko to a jak było cos przsuniete przy stłucce to ci powiedza
  
 
Trudno się nie zgodzić z przedmówcami. Pewnie przy stłuczce coś się przestawiło. Oby nie podłużnica, bo się skończy na ramie. Może tylko wahacz się przygiął albo drążek lekko skrzywił. Nieraz lekka z pozoru stłuczka może się okazać poważna w skutkach dla geometrii auta
Podstawa to kontrola zbieżności. Najlepiej na komputerowej. Od razu wyjdzie, czy któreś koło nie jest np. cofnięte.
Pozdro.
  
 
Niestety koledzy mają racje. Sprawdz czy samochód jest prosty, nawet jezeli było to naprawdze niewielkie uderzenie.
  
 
W moim aucie też darło przednie opony od wewnątrz. Dodatkowo samochód lekko ściągał na lewo a podczas jazdy na wprost kierownica była pochylona w prawo. Przyczyną było złe ustawienie kąta pochylenia prawego koła, spowodowane przebytym w przeszłości wypadkiem - tylne ucho prawego wahacza nie było w jednej osi ze swoim mocowaniem na płycie podłogowej - ot, jedno się przesunęło względem drugiego. Problem był tym bardziej poważny, że od 1987 corolla nie posiada możliwości regulacji kąta pochylenia przednich kół. Jedynym rachunkiem było prostowanie podwozia w warsztacie na ramie. Po tym zabiegu wszelkie "dolegliwości" ustąpiły. Kosztowało mnie to 200zł.
  
 
Golden Flyer masz zamiar odnieść się do wszystkich starszych wątków ????????
  
 
Cytat:
2003-08-12 16:29:12, jackal pisze:
Golden Flyer masz zamiar odnieść się do wszystkich starszych wątków ????????


Jackal i bardzo dobrze potem jak ktoś będzie pytał to znajdzie rzetelne informacje uzupełniane na bierząco
  
 
Może i fajnie, ktoś kiedyś znajdzie moje wypowiedzi i się do nich odniesie Zostawię coś dla potomnych
  
 
Cytat:
2003-08-12 16:29:12, jackal pisze:
Golden Flyer masz zamiar odnieść się do wszystkich starszych wątków ????????



Miałem wczoraj chwilę czasu, więc przeleciałem całe forum, stąd ta wzmożona aktywność
  
 
I dobrze trzeba nadrabiać zaległości a jest tego bardzo dużo. Na szczęśćie teraz przez weekand będzie nie dużo czytania bo większość będzie gadała p2p A nawiązując do tematu to według mnie geometria


[ wiadomość edytowana przez: janooop dnia 2003-08-13 09:58:29 ]
  
 
Cytat:
2003-08-13 08:43:20, Golden_Flyer pisze:
Miałem wczoraj chwilę czasu, więc przeleciałem całe forum, stąd ta wzmożona aktywność



Ja cię pier...lę, ależ masakra! Całe Forum? Ja nie nadążam z czytaniem tego co wieczorna zmiana wyczyniała

Pewnie, że geometria.
  
 
Golden_Flyer - dzieki, twoje informacje były najbardziej konkrtetne. Byłem na zbierzności i nic - ciagle zdziera mi gume, to chyba sa te kąty... musze to gruntownie sprawdzic