[mk6]Po tankowniu swieci się nadal lampka rezerwy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, przed zatankowaniem paliła się kontrolka rezerwy. Po zatankowaniu wskaźnik pokazuje ilośc paliwa ale rezerwa nie gaśnie. Zauważyłem też ,gdy przed opaleniem zaświecała sie kontolka poziomu płynu chłodniczego i rezerwy , tak teraz zapala sie tylko płyn i po zgaśnięciu zapala sie konrtolka rezerwy. Co to może byc?Może ktoś wie?

[ wiadomość edytowana przez: slawcek dnia 2009-03-17 15:54:03 ]
[ powód edycji: tytuł!!! ]

[ wiadomość edytowana przez: RemikGT dnia 2009-04-02 09:12:40 ]
[ powód edycji: brak oznaczenia modelu w tytule ]
  
 
A w MK VII nie ma kontrolki poziomu minimalnego paliwa chyba z osdzczędności
  
 
Szybszy przejazd przez próg zwalniający powinien załatwić sprawę, wygląda mi to na zawieszony pływak w zbiorniku
  
 
Cytat:
2009-03-19 19:59:36, ArekCLX pisze:
(...) wygląda mi to na zawieszony pływak w zbiorniku



Przeciez napisał, że wskazówka pokazuje własciwy stan poziomu paliwa
  
 
a może przewód który odpowiada za kontrolkę rezerwy gdzieś się przetarł i dotyka masy....???

tak mi się wydaje.
  
 
Cytat:
2009-03-19 20:13:53, DarasBB pisze:
Przeciez napisał, że wskazówka pokazuje własciwy stan poziomu paliwa


A no masz rację Darku! nie doczytałem
  
 
Pokazuje stan paliwa okej. Ale co jest dziwne że stało się tak zdnia na dzień. Przypomniało mi sie ,że gdy przed tankowaniem , wskazówka była na rezerwie i jadąc opadała na max na dół i z powrotem do stanu rezerwy.A kontrolka non stop świeciła. Przed tym problemem , po uruchomieniu silnika zapalały sie kontrolki od spryskiwacza i rezerwy( są po prawej stronie koło siebie), a teraz zapala sie tylko płyn i gdy zgaśnie zapala sie rezerwa.
  
 
Cytat:
2009-03-19 19:46:34, rp-jaca pisze:
A w MK VII nie ma kontrolki poziomu minimalnego paliwa chyba z osdzczędności



Jestes pewien że w MKVII nie ma lampki rezerwy, bo mam kombi bolero 2 i ja jeszcze nie zauwazyłem zeby świeciła mi rezerwa ale poprzedni własciciel mówił ze jest lamplka i swieci, wiec teraz już nie wiem, staram się nie jezdzić na resztkach więc wole sie upewnić czy jest czy nie ma tej lampki?
  
 
Lampka może być, ale niekoniecznie musi dostawać sygnał. Są 2 typy przyłączy pomp paliwa, to z kontrolką rezerwy ma OIDP (nie jestem pewien) 4 przewody. Polecam wyszukiwarkę, temat był młócony wielokrotnie.

Co do naprawy świecącej kontrolki, to trzebaby zajrzeć do pompy paliwa (jeśli masz okienko pod kanapą to super, jeśli nie - trzeba ściągać bak). najpierw zczytałbym sygnały z kabli pompy wychodzących z podłogi opd kanapą.

Może być też zwarcie gdzieś w zestawie wskaźników, ale obstawiałbym raczej padnięty lub zabrudzony / zawieszony czujnik rezerwy. Poszukaj, z tego co pamiętam jest to element niezależny od pływaka.

edit: popieram kol. fuh84 - kabel może byc przetarty.

Porządne rozbujanie auta może pomóc - spróbuj, to nic nie kosztuje.



[ wiadomość edytowana przez: kcprski dnia 2009-03-25 13:40:17 ]
  
 
u mnie w mk6 też nie ma kontrolki rezerwy chodź raz miałem pusty bak nic nie świeciło
  
 
Zaglądałem po siedzenie i jest dojście org. wtyczka jest na 4 kable wychodzące.A pobujam go jutro.
  
 
Pobujałem go na boki i kontrolka gasnie ale wskazówka opada na dół.
  
 
Teraz gdy rezerwa sie śieci załwarzyłem dziwne zjiawiska. Mianowicie sygnał nie działa, szyby działają non stop czyli po wyłączeniu stacyjki można otwierac( przedtem nie) . Szukam w nim usterki ale nic i nic .
  
 
czyżby skrzynka bezieczników do przelutowania ? bo to dość dziwne "połączenie"
  
 
czyli do wymiany cała skrzynka?
  
 
Czyli do przelutowania wszystkich styków, niekoniecznie do wymiany.
Z pytania wnioskuję, że nie wiesz, jak się do tego zabrać - proponuję wizytę u elektronika, który zregeneruje Ci tę skrzynkę - niestety nie wiem za ile. Wrzuć to w wyszukiwarkę, temat oklepany do granic przyzwoitości.
  
 
a reset coś pomoże?
  
 
u mnie podobnie objawial sie brak masy w instalacji. najlatwiej i bez rozbierania sprawdzic podlaczajac mase do minusa zapalniczki (jezeli zapalniczka dziala)
  
 
Cytat:
2009-04-04 13:31:23, nieznany185 pisze:
a reset coś pomoże?


Reset to trochę co innego niz przelutowanie skrzynki.
Jeżeli faktycznie masz skrzynkę do przelutowania to reset nic nie pomoże.
  
 
a jak ją sprawdzić na 100%. żeby umówic sie z elektrykiem.