Pojedyncze uderzenie przy pochyleniu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Koledzy powiedzcie mi czym jest spowodowane to uderzenie (trudno mi sprecyzować ten dźwięk) podczas pochylenia auta- nie ma ronda żeby ten dźwięk się nie pojawił- objeżdżam rondo w lewą stronę i podczas nagłego przechyłu auta w prawą stronę, gdy z niego wyjeżdżam pojawia się ten dźwięk. Powiedzcie czym to jest spowodowane i co trzeba będzie wymienić (jaki poziom trudności przy wymianie).
  
 
Miałem podobnie jak u ciebie. Winna była tulejka w resorze. Ten dźwięk dochodzi z tyłu auta?
  
 
Witam,
jeśli zaś z przodu auta to obstawiam łącznik drążka stabilizacyjnego, czyli taki krótki drążek między drążkiem stabilizacyjnym a dolnym wahaczem, miałem tak w poprzednim aucie (125p) dwa razy.
  
 
Cytat:
Ten dźwięk dochodzi z tyłu auta?


Zgadza się. Czy dużym problemem jest wymiana tej tulejki?
  
 
Tulejke mialem zmienianą na warsztacie. Ale nie bylo mnie przy wymianie. Moze bardziej doswiadczone osoby ci pomoga.
  
 
sprawdź jeszcze:

z przodu: mocowanie stabilizatora do podłużnic (wymiana banalnie prosta)

Z tyłu: tulejki drążków reakcyjnych ... jeśli masz imadło i brzeszczot też sobie poradzisz. Aby sprawdzić czy to to musisz podlewarować samochód i spróbować szarpnąć za drążek - jeśli ustąpi znaczy że tulejki są do wymiany.

Na koniec polecam zakup części oryginalnych ponieważ rzemieślniki zaraz Ci się rozsypią
  
 
Sprawdz jeszcze czy Ci tlumik nie stuka, ja tak mialem ze podczas skrecania w jedna strone slychac bylo takie stuk(łup) a w druga nie, tlumik mi latał