[VECTRA B] - Ksenony do Vectry B (1996)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Koledzy,
Dawno mnie tutaj nie było, ale niestety jak trwoga to do ....
Mam problem. Kupiłem Vectrę B z 1996 roku z ksenonami. Pojechałem sobie na przegląd i....szok: Gostek powiedział, żę "nieprawidłowe światła mijania" i nie podbił mi dowodu. Kazał wymienić na oryginalne.Przyznam się Wam, że aż zaniemówiłem i zapomniałem języka w gębie. Jakoś wcześniej przy przeglądach nie było z tym kłopotu gdy nagle teraz coś mu nie pasuje.Mam więc do Was pytanie.Czy Ktoś z Was miał podobny problem?Czy naprawdę nie można mieć ksenonów w Vectrze B z 1996 roku?Nadmieniam, że mam specjalne lampy z systemem samopoziomującym (przy ruszaniu i hamowaniu nie rażą innych użytkowników dróg). Wiem, że mógł się przyczepić do braku spryskiwaczy, ale to obowiązuje w nowych autach od 2001 roku. Bardzo proszę o rady.

[ wiadomość edytowana przez: NAZAR dnia 2009-07-16 08:32:23 ]
  
 
Przy układzie ze masz założone xenony z poziomowaniem to nie powinno byc problemu na przeglądzie o ile są na nich znaczki z homologacją ... zmień stacje diagnostyczną...
  
 
Cytat:
2009-07-14 09:38:46, gregory_z pisze:
Nadmieniam, że mam specjalne lampy z systemem samopoziomującym (przy ruszaniu i hamowaniu nie rażą innych użytkowników dróg). Wiem, że mógł się przyczepić do braku spryskiwaczy, ale to obowiązuje w nowych autach od 2001 roku. Bardzo proszę o rady.


Co to znaczy specjalne lampy??? Reflektory ksenonowe czy jakies zwykłe badziewie z HIDem??? Jak wygląda to samopoziomowanie? Masz komplet czujników na wahaczach i odpowiedni sterownik?? Dlaczego nie masz spryskiwaczy?? Europejskie przepisy ECE nakazują zakładanie oczyszczania klosza i samopoziomowania w każdym aucie z xenonami.
  
 
spryskiwacze sa obowiazkowe dla aut po którymś roku wyprodukowanych...
  
 
Nie do końca. Spryski są obowiązkowe od 2001r dla nowych aut. Tak mówią Polskie przepisy. Powiedz to Niemieckiemu policjantowi a zeszcza się ze śmiechu. Włoski zastrzeli Cię na miejscu. Normy ECE to przepisy unijne więc (jak wszystkie) nadrzędne względem ustawodawstwa "krajowego".Na kloszu lampy musi być oznaczenie zgodności z normami europejskimi (symbol E). Jeżeli chcesz zbudować układ wedle polskich norm wystąp o certyfikat krajowy ( symbol PL-B lub B) i pamiętaj,iż będzie to układ dopuszczony do użytku jedynie w granicach RP.


Po szczegóły zapraszam TUTAJ
  
 
Napisz czy to oryginalne xenony od vectry włożone z innego auta, czy zakup z allegro.
  
 
Do Jaroslav:
To originalne Ksenony przełożone z innej Vectry. Posiadają znaczki GM oraz E1.
Zaznaczam, że auto z tymi lampami już kupiłem.
  
 
Cytat:
2009-07-19 11:43:52, gregory_z pisze:
Do Jaroslav: To originalne Ksenony przełożone z innej Vectry. Posiadają znaczki GM oraz E1. Zaznaczam, że auto z tymi lampami już kupiłem.



ok.

Napisz jeszcze co diagnosta miał na myśli mówiąć "nieprawidłowe światła mijania" ?

Jedziesz samochodem na przegląd, który miał w opcji ksenony, Twój egzemplarz ich nie miał, więc ktoś je założył, jeśli zrobił to tak jak piszesz przekładając "cały zestaw" to skąd diagnosta wie, że są nieoryginalne? W dowodzie nie masz wpisu o lampach. Może przyczepił się do żarówek? Może nie wiedział, że te samochody mogą mie takie lampy oryginalne i z automatu nie podbił dowodu? Skontaktuj się z poprzednim właścicielem, spytaj co i jak, a później jedź do innego diagnosty. Ewentualnie do serwisu opla, który robi przeglądy i pogadaj z nimi co sądzą na ten temat.

Powodzenia