Wolne obroty na benzynie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak to zwykle z moim poldasem chwila spokoju i znowu
Tym razem problem dotyczy wolnych obrotów na benzynie. Na zimnym silniku jak rano odpalam to praktyczne zawsze zaraz gaśnie. Za drugim razem już pyrka ale to dosłownie. Bardzo nierówna praca silnika, faluje obrotami nawet między 500 a 1000. Co ciekawe po przełączeniu na gaz jest malina. Wszystko ok i silnik spokojnie na 900 obrotów. Na benzynie występuje jeszcze coś takiego że przy dodaniu gazy tak jakby się trochę dusił. reaguje jakby z opóźnieniem w dolnym zakresie obrotów i takie samo przyduszenie podczas jazdy występuje przy ok 2800-2900 ob. O co kurde chodzi??
Poldek rok 2000 1.6 GLI na wielopunkcie.
Podejrzewam sil. krokowy - słusznie??
Czy po czyszczeniu muszę reset. kompa bo gdzieś słyszałem że tylko abiemxy trzeba resetować.. Z góry dzięki koledzy.
  
 
Pewna nieścisłość - GLI oznacza jednopunkt a nie wielopunkt. Więc który ? Silnika krokowego jako takiego w GLI nie ma. Spróbuj trochę pojeździć na benzynie .. U mnie pomaga może nie na identyczne ale na podobne objawy.
  
 

Nie wiem pewnie już powaliłem te oznaczenia. W każdym razie silnik krokowy w mim poldku jest taki jak ten poniżej - identyczny.

allegro.pl
  
 
http://allegro.pl/item713488719_silnik_krokowy_lanos_nexia_nubira_nowy_polonez.html

Poprawka
  
 
No to masz silnik 1.6 GSI. Wtrysk wielopunktowy. Reset kompa bym zrobił mimo wszystko po wymianie/czyszczeniu.
  
 
Zgadza się sinlik GSI sprawdzałem dokładnie. Sorry wielkie za nieścisłości. W takim razie dziś czyszczenie. Jakieś specjalne zalecenia, czy po prostu benzyna. Aha jeszcze co do resetu. Co w przypadku jak wyczyszczę a on nadal będzie nierówno chodził i np zgaśnie na wolnych obr. zanim włączy się wentylator??
  
 
Jak zgaśnie to znaczy, że czyszczenie nie pomogło. Najlepiej byłoby podpiąć do kompa i zdiagnozować ewentualną usterkę ... tylko za samo podpięcie pewnie zapłacisz tyle co za krokowy .. więc jak czyszczenie nie pomoże to wymiana. O ile to krokowy jest zepsuty oczywiście.