Pomocy.BRAK ISKRY W NIVCE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Posiadam Nive 1.7 i z 2003 r ( komputer bosch-a typ MP7.0 )
Jak w temacie wszystko niby fajnie az tu nagle niue chce odpalić.Pompa podaje paliwo ale nie ma iskry napięcie 12 V do cewki dochodzi.Podejrzewam czujnik obrotów wału,ale moge sie mylić.POMOZCIE MOZE KTOS SIE SPOTKAŁ Z TAKIM PRZYPADKIEM.
  
 
Dobre rozumowanie.
  
 
z cewki iskra jest?
  
 
W niektórych samochodach o podobnym układzie zapłonowym pękały przewody od czujnika położenia wału korbowego, spróbuj zmienić kable, może to pierdoła?
Z elektroniką ci nie pomogę niestety...
powodzenia
  
 
Z cewki iskry nie ma!!! Co do połączeń wszystkie kable ok.( mierzyłem miernikiem przejscie) CZY JEST MOZLIWOSC ODCZYTAĆ KODY BŁEDÓW METODĄ BŁYSKOWĄ ( CHECK ENGINE ) czy w tej wersji tylko pod kompa???
  
 
Zajrzyj na forum Nivy oni tam raczej lepiej by się w temacie orientowali, poza tym nie miałem przyjemności jeszcze Nivki robić.
  
 
też najpierw sprawdziłbym czujnik połozenia wału.