[mk VII] klapka wlewu paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak wyjac ta klapke zeby nic nie urwac? bo bym chcial pozbyc sie troche rdzy z nadkoli i musze zaniesc element karoserii do dorobienia koloru.Bym wzial maske,ale glupio by sie jezdzilo hahaha

[ wiadomość edytowana przez: Kleszczak dnia 2012-10-02 22:06:36 ]
  
 
drzwi im daj

musisz odkrecic srubke przy korku, wtedy klapka razem z tym plastikiem w srodku wyjdzie, nie jest lekko ale sie wyciaga, zaczynasz od strony tylu auta, ciagniesz ja do siebie.
  
 
drzwi maja juz kilka kolorow i jakbym im je zostawil,to moglbym kogos zgubic... moze czas tesciowa zabrac na wycieczke jak swieta mina,to powalcze. dzieki za podpowiedz. wesolych jajeczek
  
 
mój problem jest inny, ale temat zupełnie adekwatny

Otóż po robocie blacharskiej i lakierniczej gdy tylko trochę ostrzej biorę zakręty otwiera mi się klapka wlewu paliwa. Nic nie jest połamane, ale klapka się nie zatrzaskuje, a jedynie przymyka, bez żadnego kliknięcia. Co z tym zrobić?
  
 
Naklej na ten wystający plastikowy język we wlewie kilka warstw taśmy izolacyjnej i będzie dobrze.
  
 
A to się nie wytrze po paru razach?
  
 
Jeśli się wytrze, to po długim czasie, chyba, że codziennie tankujesz za 10zł A jak się wytrze, to jest jeszcze jeden dobry sposób - jeszcze więcej taśmy izolacyjnej
  
 
Cytat:
2009-04-11 09:06:32, jadzka1233 pisze:
Jak wyjac ta klapke zeby nic nie urwac? [ wiadomość edytowana przez: Kleszczak dnia 2012-10-02 22:06:36 ]



otwierasz klapke wlewu,w sam koniec prowadnicy klapki wkładasz płaski śrubokręt,podważasz delikatnie i odciągasz dół do siebie,później robisz to samo z górą i wyciągasz klapke wlewu,zakładanie odbywa się w odwrotny sposób.
Tak wygląda sposób osadzenia klapki we wlewie,są tam 2 okrągłe gniazda na tzw. zatrzask.

  
 
Madox, czego to jest zdjęcie? klapki?. To ja mam chyba klapkę na oczach , chyba że to jest powiększenie 500X
  
 
po lewej na dole masz korek:p
  
 
Cytat:
2012-10-14 13:15:51, sambor2 pisze:
Madox, czego to jest zdjęcie? klapki?. To ja mam chyba klapkę na oczach , chyba że to jest powiększenie 500X



to jest dolne gniazdo mocowania ramienia klapki wlewu,górnego nie widać,ale jest takie samo,masz je z prawej strony od korka wlewu
Przecież napisałem co przedstawia fotka.

[ wiadomość edytowana przez: maddox7 dnia 2012-10-14 16:24:08 ]