[MKV] Elektryka wariuje

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Przeczytałem już kilkanaście wątków ale nie udało mi sie znaleźć odpowiedzi... Problem w tym że elektryka głupieje... mianowicie...
Przycisk podgrzewania tylnej szyby załącza tylną wycieraczke i wszystkie kontrolki na desce... spryskiwacz włącza tylną wycieraczkę i podnosi wskazówkę obrotomierza..., światła mijania powodują podniesienie wskaźnika poziomu paliwa i temp. do max. Po wyjęciu bezpiecznika podgrzewania szyby przekaźnik nadal tyka po wciśnięciu przycisku... gdy włącze światła przekaźnik nie reaguje.
Dodam że przelutowałem już skrzynkę bezpieczników ale bez efektu... Prosze o wsparcie...
  
 
sam lutowales czy ktos to robil za ciebie? bo mi sie wydaje, ze nadal wina tkwi w skrzynce. przy lutowaniu mogles zlutowac jakies scieszki ze soba i swiruje. druga sprawa to prawie wszystko dzieje sie kolo zespolonego i jego tez bym dla zasady sprawdzil.

pozdro.
  
 
Sam ją lutowałem wszystkie luty odessałem i zalutowałem na nowo. Na koniec dokładnie sprawdziłem czy nie łączą się nigdzie ścieżki... gdybym coś przez przypadek zlutował razem to raczej coś by doszło do objawów(tak mi sie wydaje) a nie ma ani poprawy ani też nie jest gorzej... dzięki za podpowiedź z zespolonym... w wolnej chwili sprawdzę i napisze jaki efekt... Tylko czy ma on coś wspólnego z podgrzewaniem szyby tylnej?
  
 
no więc... zespolony sprawdziłem wszystko ok... po jego odłączeniu nadal podgrzewanie szyby załącza inne rzeczy itd... ale na jednej z kostek podpiętych do niego znalazłem jakieś dziwne napięcia... poza przewodami zasilającymi na reszcie przewodów pokazywało mi -0,5V... postaram sie załatwić jakąś skrzynke na podmianke i sie okaże czy ona jest winna czy trzeba szukać dalej...
  
 
To są właśnie objawy źle zlutowanej skrzynki. Bądź skrzynki która ma zwarcia.
Rozlutowałeś i rozłożyłeś skrzynkę na części pierwsze? Jeszcze możesz mieć na wiązce gdzieś zwarcie ale wątpię.
Przelutuj jeszcze raz ale porządnie. Pamiętaj za dużo cyny też nie dobrze. Sprawdzaj miernikiem wszystkie ścieżki. Ostrożnie składaj bo laminat lubi pękać na końcach.
Potrzeba na to sporo cierpliwości i czasu. Jeśli nie masz ochoty się w to bawić, to oddaj komuś do przelutowania, albo kup nową skrzynkę.
  
 
rozłożyłem ją całą i przelutowałem ale nie sprawdziłem ciągłości ścieżek... być może coś przeoczyłem... podmienie skrzynki i zobacze efekt... jeśli podziała przelutuje jeszcze raz lub zainwestuje w nową... a jakiś uszkodzony przekaźnik może powodować coś takiego?
  
 
Sprawa ma sie tak... po pracy wsiadłem w samochód i wszystko działa bez zarzutu... zakładałem obudowę od wyłącznika uderzeniowego i troche poprzekładałem wiązki które tam przebiegają więc być może rozwarłem przewody które zwierały i stąd ta poprawa... przejże je wszystkie i jeśli znajde powód usterki napisze bo może sie komuś kiedyś przyda. dzięki wszystkim za pomoc
  
 
Cytat:
2011-06-01 18:53:40, nastar1988 pisze:
rozłożyłem ją całą i przelutowałem ale nie sprawdziłem ciągłości ścieżek... być może coś przeoczyłem... podmienie skrzynki i zobacze efekt... jeśli podziała przelutuje jeszcze raz lub zainwestuje w nową... a jakiś uszkodzony przekaźnik może powodować coś takiego?


Skrzynka jest tak zrobione że uszkodzony przekaźnik nie powinien powodować czegoś takiego. Ale jak np masa skrzynki zepnie się nam ze światłami to dopiero cuda się dzieją

  
 
I po problemie... dobrałem sie do przewodów pod osłoną wyłącznika uderzeniowego i kostek do skrzynki bezpieczników... znalazłem kilka naruszonych przewodów, zaizolowałem i wszystko wróciło do normy.
  
 
no to super mysle, ze temat do zamknecia i wylotu
  
 
No dokładnie można zamknąć jeszcze raz dzięki za podpowiedzi szerokości gumowych drzew i sprawnych essich
  
 
Cytat:
2011-06-04 15:39:38, smallsize pisze:
no to super mysle, ze temat do zamknecia i wylotu


Przemo no coś Ty...Przecież to nasza baza z wiedzą.Zachowamy to dla potomnych.
 
 
Cytat:
2011-06-05 11:39:44, przemo2 pisze:
Przemo no coś Ty...Przecież to nasza baza z wiedzą.Zachowamy to dla potomnych.



racja. to ja proponuje podlinkowac ten temat w FAQ


[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2011-06-05 12:11:14 ]