[MKVII] nie chce jeżdzić na benzynie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!! Już nie wiem do jakiego mechaniora mam sie udac.Jakis czas temu zauważyłem podniesiony stan oleju.Po obwąchaniu bagnetu poczulem zapach benzyny.Olej spuściłem i wlałem nowy.Od tamtej pory autko nie ma zamiaru jezdzić na benzynce.Odpala,owszem,ale po około minucie zaczyna gasnąć.To wystarczy do przelączenia na gaz,ale na benzynie jechać nie chce.Nadmienie że na gazie chodzi jak igiełka.Ciśnienie na każdym cylindrze 11 atm.Byłem u 4 mechaników i każdy rozkłada ręce.Co może byc przyczyną takiego zachowania? Silnik 1,4 95 produkcja.

[ wiadomość edytowana przez: Kleszczak dnia 2013-04-14 17:43:28 ]
  
 
ciezko ztwierdzic na odleglosc,pytanie skad benzyna sie wziela w oleju,z opisu wychodzi ze po zejsciu z ssania gasnie tak?
  
 
Gaśnie po ok min.pracy.Wtedy dodaje mu gazu i przełącza sie na gaz.Zima były problemy z tym(mróz),teraz jest lepiej,ale gdy przelącze na benzynę w czasie jazdy to pedal w podłoge a auto prawie stoi.Jeden z fachowców stwierdzil że któryś wtrysk może lać.Jakby pierścienie puściły to by nie było takiego sprężania.I skąd paliwo w oleju?Teraz olej jest ok. ale jazdy na bezynie zero.
  
 
Jak do cylindra leci tyle paliwa, że nie zdąży ono odparować czy to może się mieszać z olejem. Z tym uwalonym wtryskiem może być dobry trop.
  
 
A czy komputer wykaże jakieś nieprawidłowości?
  
 
powinien,wykaze ci zbyt bogata mieszanke,ale az tak by lal ze chodzic nie chce?zacznij od podlaczenia pod kompa
  
 
Po przejechaniu ok.20 km na benzynie(z wielkimi problemami bo brakło gazu)poziom oleju wzrósł o oik 1 cm ponad normę.