Zimowe wcielenie malucha :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
  
 
Jak ktoś jest jakiś nietryb to polecam. Szczególnie pracować dla łosi z drogówki. Pozdrawiam
  
 
Co ty - ja sadze ze gosc pracuje w tym skladzi ebudowlanym i po prostu odsnieza okolice. Wszak do obowiazakow walscicieli posesji nalezy odsniezenie rowniez terenu przed posesja.
A swoja droga calkeim neizly pomysl, jesli terenu masz duzo i mozliwosci zrobienia pluga...
  
 
A jaka jest alternatywa za 300 zł ? Recznie wszystko odśnieżać czy kupić za 4500 zł traktorek ogrodowy (ma tyle KM co maluch). A tu odpinasz pług i jedziesz do centrum po browary :]
  
 
Swojego czasu jeden z hitów kinowych opowiadał jak można przejechać z zachodniego na wschodnie wybrzeże USA na kosiarce do trawy!! Tak więc cicho sza!!
  
 
nio w sumie gdyby to mial byc tylko traktorek do odsniezania to nawet nie trzeba by go na przeglady wysylas hehe - policja chyba go nie sprawdzi
  
 
nio w sumie gdyby to mial byc tylko traktorek do odsniezania to nawet nie trzeba by go na przeglady wysylas hehe - policja chyba go nie sprawdzi
  
 
Ja na to patrze inaczej:

Przez takich ja on tacy jak ja nie maja sie gdzie slizgac

Nie wiem czemu ostatnio na kazdym parkingu przy marketach stoją pały...
  
 
Mój stary juz chcial mi w ten sposób kshla przerobić.....
juz kombinował .....

A wszystko przez znajomego ktory ma coś identycznego w ładzie nivie .....
Łańcuchy na koła - pług zrobił dla zabawy a jeździ tot od lat - tylko po to trzyma łade ......
Myslałem nad czyms takim do malca ale boje sie o wytrzymałosc - juz widziałem jak sie ladnei przód zgina przy uderzeniu .......
  
 
Cytat:
2004-01-24 21:47:20, Royber pisze:
Ja na to patrze inaczej:

Przez takich ja on tacy jak ja nie maja sie gdzie slizgac




wg mnie przez takich jak on to wlasnie sa najlepsze miejscowki na slizganie. ubita warstwa sniegu a nie dosyc wysoki kopny snieg. on sola nie posypuje wiec dziala tylko na plus.
  
 
co jak co ale pomysł praktyczny.
Ja sam mam problemy w pracy jak sniegu napada wiec kombinuje cos z paletami nakladanymi na kly widlaka i wio.Jednak drewno sie nie spisuje za dobrze.
  
 
Cytat:
wg mnie przez takich jak on to wlasnie sa najlepsze miejscowki na slizganie. ubita warstwa sniegu a nie dosyc wysoki kopny snieg. on sola nie posypuje wiec dziala tylko na plus.





Tylko, że jak taki przejedzie pługiem, a po nim pokręcą sie jeszcze z dwa auta - to robi się lód, a po lodzie to już sie za fajnie nie jeździ. Ja tam wole świeży śnieg A do tego ma co spod kół lecieć... Też fajny efekt
  
 
Cytat:
wg mnie przez takich jak on to wlasnie sa najlepsze miejscowki na slizganie. ubita warstwa sniegu a nie dosyc wysoki kopny snieg. on sola nie posypuje wiec dziala tylko na plus.





Tylko, że jak taki przejedzie pługiem, a po nim pokręcą sie jeszcze z dwa auta - to robi się lód, a po lodzie to już sie za fajnie nie jeździ. Ja tam wole świeży śnieg A do tego ma co spod kół lecieć... Też fajny efekt
  
 
przynajmniej ktos ma wiekszy plug niz ja Nikt juz mi tego nie zarzuci
  
 
Cytat:
2004-01-26 00:50:14, Royber pisze:
Cytat:
wg mnie przez takich jak on to wlasnie sa najlepsze miejscowki na slizganie. ubita warstwa sniegu a nie dosyc wysoki kopny snieg. on sola nie posypuje wiec dziala tylko na plus.





Tylko, że jak taki przejedzie pługiem, a po nim pokręcą sie jeszcze z dwa auta - to robi się lód, a po lodzie to już sie za fajnie nie jeździ. Ja tam wole świeży śnieg A do tego ma co spod kół lecieć... Też fajny efekt



A na jakich oponach sie slizgacie...?
Dobrze mowie?: szerokie na lato, a wązkie na zimę...? Niby to prawda, że na wązkich zimą ma sie lepszą przyczepność...?


[ wiadomość edytowana przez: Sajmon_bolec126 dnia 2004-01-26 01:02:06 ]
  
 
ja po prostu nie lubie kopnego sniegu i tyle. wole juz jak jest wyslizgane. (byle nie sam lod ) a co do opon to mam przod 175 tyl 185 a na zime 165 przod a 175 tyl. z tymze na przod tez mialy byc 175 ale akurat nie bylo odpowiednich.
pzdrowki
  
 
Nie o to mi chodziło.... Kumpel w Asconie jeździł na 14' 210 z tyłu, a na przod 185 13' a na zime coś małego planował (bo sprzedał) i coś mi tłumaczył: Na czym sie lepiej utrzynasz na śmiegu - na nartach, czy na łyżwach...? To właśnie o to chodzi...?
  
 
Cytat:
2004-01-24 21:47:20, Royber pisze:
Ja na to patrze inaczej:

Nie wiem czemu ostatnio na kazdym parkingu przy marketach stoją pały...


Wiem wiem, np. M1
  
 
Cytat:
2004-01-26 01:00:21, Sajmon_bolec126 pisze:

Dobrze mowie?: szerokie na lato, a wązkie na zimę...? Niby to prawda, że na wązkich zimą ma sie lepszą przyczepność...?




węższe opony = mniejsza powiezchnia styku = wiekszy nacisk na cm^2 = lepsza przyczepnosc
  
 
Cytat:
Wiem wiem, np. M1



Właśnie na tym parkingu zazwyczaj sie ślizgam, bo nigdy nie ma tam tłoku takiego jak np. na parkingu przy stadionie lecha . Parę razy naprawde fajnie sie na M1 wyrzyłem ale te łochy ostatnio (mniej więcej od środy) ciągle tam stoją. Zawsze można powiedzieć, że się w poślizg wpadło ale... Nie wiem jak wy ale ja osobiście nie lubie z nimi gadac

Cytat:
węższe opony = mniejsza powiezchnia styku = wiekszy nacisk na cm^2 = lepsza przyczepnosc



Dokładnie tak jak mówisz dooh


Pozdrawiam

Ps. Mille słyszałeś może jak jacyś kolesie dwoma bobami sie tak %&#*&^(*&)(&^ ze ponoc dość poważne zniszczenia były? Na jednego z tych bobów trzymał za zderzak jakiś koleś, który puścił się w ostatniej chwili przed boOom...