YARIS - przednie lampy i filtr przeciwpylkowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie

Mam dwa pytanka:
- potrzebuje kupic (taniej niz w serwisie ok 560zl za sztuke) 2 przednie lampy do Yarisa 2002r. ( tesciu puknal lekko na parkingu i polecialy plastikowe uchwyty )- macie jakies namiary ????
- gdzie kupic jakis tani zamiennik filtra przeciwpylkowego (ten za schowkiem z przodu przed pasazerem) oryginal kosztuje ok 140zl - ew. czy ktos probowal go jakos czyscic ? moze ciepla woda z detergentami ? - nie rozleci sie ?

dzieki za jakakolwiek pomoc

pozdr.
KRzysiek
  
 
znalazlem taki zamienni filtra p-pylkowego z FILTRON-u:

Nazwa: K 1083
Rodzaj: AC
Typ: K03
Wymiary
OD: 194
ID: 216
HGT: 18

Kupowal to juz ktos ? pisza ze niby do yarisa ale jeden wymiar mi sie nie zgadza :-/

pozdr.
Krzysiek
  
 
znalzlem jeszcze cos :

JAPANCARS :
B42002JC JC FILTR POWIETRZA KABINOWY TOYOTA YARIS 99- 65,00

... probowal ktos ten filtr ?
jest prawie 100 zl tanszy od oryginalu

pozdr.
Krzysiek
  
 
Hmm filtr przeciwpyłkowy do Corolli kosztuje od 120 do 200 zł - oryginalny w ASO, cena zależy od ASO (ceny w Warszawie). Do Yarisa nie będize droższy, zamienników nie znam.

Co do reflektorów może być problem, ale poszukaj w firmach importujących części np. w Japan Cars.
  
 
A nie mozna tych uchwytow przyspawac?? (spawanie plastiku??!!)
  
 
Cytat:
2004-02-05 11:40:45, Stachu pisze:
A nie mozna tych uchwytow przyspawac?? (spawanie plastiku??!!)



Spawanie plastiku nazywa się chyba ... klejeniem. Może jednak lepiej wymienić?
  
 
Lampy do yarka:
przód 208 pln za sztukę
tył 188 pln za sztukę
Intercars cennik hurtowy brutto bez rabatów z kwietnia 2003 roku

  
 
ej a wszystkie maja ten filtr czy tylko te z klimą?
  
 
wszystkie mają, są umieszczone za schowkiem pasażera
  
 
Cytat:
2004-02-05 19:46:56, MarQs pisze:
ej a wszystkie maja ten filtr czy tylko te z klimą?



Filtr przeciwpyłkowy jest niezależny od klimy, ma za zadanie chronić wnętrze auta przed nieporządanymi pyłkami znajdującymi się w zasysanym przez nawiewy powietrzu. Z tego co wiem, wszystkie nowe auta są wyposażone w taki filtr.
  
 
Trzeba go zmieniac, czy starcza do zezlomowania autka??
  
 
Cytat:
2004-02-06 17:06:46, Stachu pisze:
Trzeba go zmieniac, czy starcza do zezlomowania autka??



Oczywiście, że trzeba zmieniać, inaczej masz syf w kabinie (szczególnie ważne dla alergików). W Corolli zalecana jest wymiana co 30.000 km, ale serwisy czyszczą takie filtry i jeszcze do następnego przeglądu powinno wystarczyć.
  
 
W yarisach przy przegladzie 15 kkm (jezeli nie jest strasznie zasyfiony) wystarczy przedmuchac sprezonym powietrzem - takie sugestie z serwisu.
Przy 30 kkm generalnie nalezy wymienic
...ale ja zglebilem temat i otoz okazalo sie ze :
- jezeli ktos sie juz uprze i chce go wymienic to polecam zamiennik FILTRONU - pewnie bedzie kosztowal 1/4 ceny oryginalnego.
- mnie sie nie chcialo czekac 2 dni az sprzedawca znajdzie na jakiejs hutrowni rzeczony FILTRON , wiec wzialem i ...... wypralem ten filtr w plynie do naczyn
W serwisie dowiedzialem sie ze jest to zwykly filt z wlokniny (nawet nie z weglem aktywowanym) wiec mozna sprobowac go wymyc.
I tak tez zrobilem. Wyjalem go z ramki, nalalem do miski cieplej wody i plynu do mycia naczyn i kilkanascie razy go zamoczylem i wyjalem ( myslem ze ta wloknina sie rozleci - ale spokojnie trzymala) balem sie ze ramka usztywniajac sie rozleci ale nic sie takiego nie stalo.
Potem operacje powtorzylem jeszcze raz a nastepnie splukalem ten filtr pod bierzaca woda deszczykiem z prysznica .
Jezeli ktos chce moze prysnac jakims plynem bakteriobojczym albo alkoholem - i zostawic do rana do wyschniecia. Aha po odcieknieciu filtr nalezy wlozyc do plastikowej ramki aby ew. sie nie wygial.

...i tym oto sposobem zaoszczedzilem 160 zl -

Oczywiscie kiedys i tak bedzie trzeba go wymienic - ale zrobie to powiedzmy przy 45 kkm wiec i tak czysty zysk
  
 
ja tez prałem ten filrt i wszystko jest ok. Słyszalem że można tam wstawić fitr z aktywnym weglem ale w ASO sami nie widzą czy takie coś jest czy nie-sprzeczne zeznania.Jak ktoś cos wi o tym to prosze o wiadomość.