Kolektory pod 2xWEBER 45 DCOE - PROJEKT !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
oto co znalazłem na pimix.com



 
 
Ja też to dziś znalazłem , a nawet wydrukawłęm w dwóch egzemplarzach(jeden dla Fleszera
.Jesłi ktoś znajdzie taki projekt ale pod jednego webera 40 DCOE ( tak mieli zamotowany gąxnik anglicy w swojej 2105 , którą przyjechali na zlot LADA BARATI KOR ) to bede wdzięczny.
szukam go ale nigdzie nie mgoę tego znaleźć.A ostatnio znalazłem juz nawt wykonwcę tego cudeńka Zakład NArzedziowy PZL MielecDal nich to ponoć pestka, ale woleliby zrobic więcej sztuk, a nie jedną.
P.S . Oprócz tego wydrukowałem sobie homologację VFTS_a i jeszcze oprawiłem .No cóz ciągle brakuje mi czasu , ale sie za to wezmę
paweł
  
 
Zaraz, wszak masz dwa gazniki. Na kolektor dwugaznikowy, pisze sie od razu. Te rysunki nie sa zbyt szczegolowe, a projekt do odlewania z aluminium. Obawiam sie, ze w Mielcu moze to sporo kosztowac.
Jasiu
  
 
Gdyby doszło do jakiegos ruchu w tym kierunku , to proszę pamiętać o mnie i moich marzeniach zamontowania Weberów . Zamawiam w ciemno, chociaż nie mam jeszcze gaźników...
  
 
Dzieki, specjalnie dal mnie , no jaaaa

Panie prezes, widzialem w sprzedarzy kolektor pod jednego, do lady, ale zebym ja to teraz wiedzial gdzie(gdzies w necie)
Postaram sie to odszukac!

Druga sprawa, ja chce pod 40, a nie 45, te co mam od Konrada, to chyba jednak pod 45.
Poza tym na wegrzech mozna to kupic(pod dwa) i kosztuje okolo 250 zl. Moze jednak tak bedzie prosciej- jak bedzie nawet z wegier zamawiane w wiekszej ilosci, to moze bedzie taniej.

Ja mam namiar na kogos z krakowa kto ponoc robi takie rzeczy, odszukam i dam znac.(pogloski byly ze bedzie to kosztowac okolo 250zl rowniez)
Jeden zaklad juz znalazlem w kraku-no dokladnie kolo kraka, w Bibicach, ale goscie krzykneli 8 stowek! za duzo, na wegrzech taniej, moze jak by sie wiecej sztuk tluklo to by bylo taniej.
Pozdrazwiam
  
 
No i ZNALAZLEM!!!
Prosze bardzo Panie Prezes
Kolektor dolotowy do lady pod jednego webera!!!
Kolektor pod Jednego Webera

Nie jest to projekt, ale sklep gdzie mozna kupic!
NA dziesiejszy kurs 640 zlotych! Mozna by zagadac przy wiekszej ilosci dali by moze upust.
Pozdrowionka

Kolektor znajduje sie na dole strony - - Lada single weber etc.

  
 
Czy zakladanie takiego pieknego gazniczka ma sens przy gazie?
  
 
Niestety- Nikt na świecie nie ma chyba doswiadczeń w zakładaniu Webera 40 Dcoe do gazu.Nie chciałbym ,zebyś był królikiem doświiadczalnym bernard
  
 
Jaaaaa, ludzie! juz pisalem o WEBERACH I O GAZIE!
Powtorze jeszcze raz:
PIERWSZE- "ORYGINAL ENGINE DON'T LIKE WEBERS" tak za porada Wegrow, po prostu oryginalny silnik z lady, z 2 gaznikami typu WEBER 40(a szczegolnie 45 i wiecej) DCOE alnbo DELLORTO 40(i wiecej) DHLA i tym podobne nie beda NIGDY dobrze dzialac!!
Czyli, najpierw trzeba przerobic silnik, a pozniej wkladac GAZNIKI!

DRUGIE, rozmawialem z goscmi w zakladzie instalujacym gaz do aut!
DA SIE pod 2 razy dellorto 40 dhla albo weber etc.!!!
I gosc mi powiedzial 2 rzeczy- ze takie "kolektory"(czy mieszalniki, ja sie na gazie nie znam) sa pod gazniki 2 typu WEBER 40, np. we wloszech(PODOBNO) ale jest to droga sprawa! PO drugie, poniewaz kazdy cylinder jest zasilany osobno, to jest za duzo powietrza, i trzeba zastosowac specjalny patent, na "przymykanie" ich z tylu, zeby nie lykalo zbyt duzo powietrza.
Tak od siebie- jeszcze nie widzialem auta ktore jezdzilo by tak samo dobrze na gazie i na benzynie- tj. albo auto dobrze jezdzi na gazie, i prawie wcale NIE na benzynie, albo jezdzi na Benzynie i praiwe WCALE NIE na Gazie(chodzi mi o auta benzyna + gaz na raz) Poza tym, jak chcesz zakladac 2 gazniki i to podwojne, to chcesz miec POWERA a nie oszczedne auto, wiec sie zastanow nad sensem!!! (pomysl z gazem nie wynika bynajmniej z ochrony srodowiska, lecz z OSZCZEDNOSCI wlasnie)
Poza tym, maja zrownac cene gazu z benzyna w niedlugim czasie.
A tak na koniec- sprawa wyglada tak, dysze w takich podwojnych gaznikach wymienia sie w 4 minuty(na silniku) albo szybciej, i po prostu w kieszeni wozisz zestawa POWER dysz do szalenstw, a na silniku masz oszczedne- przyjezdzasz na zlot, na lotnisko, zmieniasz w 4 minuty dysze(albo niech i bedzie ze w 10) i masz POWERA.
Ale spalanie bedzie i tak i tak duze.
to tyle, heh moze wyczerpalem temat
  
 
No coz, moja jezdzi rownie dobrze na gazie jak i na benzynie - akutalnie sam gaz bo padla mi pompa. A co do weberkow zapytalem czysto teroretycznie.

Pozdro.
  
 
No to ja jak zwykle musiałem czegoś nie doczytać
Ale i tak jakoś jedno (czyli gaz) do drugiego (czyli podwójnych weberów ) mi własnie nie pasuje
  
 
Faktem jest, że gaz do Weberów to trochę profanacja, ale ...
Podejrzewam , że dla auta używanego na codzień i przebiegach rocznych ok. 15 -20 kkm to dla wiekszości z nas konieczność. Też pytałem o gaz w Weberach i tez mi powiedziano, że nie ma problemu.
A potem przyjeżdżasz na zlot w kilka minut odkręcasz mieszalniki i nie zmieniając nic w ustawionym na osiąganie max mocy na benzynie gaźnikach jedziesz po Puchar!!!
  
 
Nie ni - ja nie a nic przeciwko - jesłi maiłoby to przyniść dwustronna korzysc - przyrost mocy , ale zarazem oszczędnosci. Ciekaw jestem po prostu czy ktoś to kiedyś przetestował.Bo zniszczyc weberki , jesłi nic by z tego nie wyszło to byłoby przykre . Choc może zdrugiej strony, prosta budowa tych gażnikówbyc może bedzie atutem w przypadku problemów z regulacją gazu???
  
 
Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem odlewanego, aluminiowego kolektorka do moich 2 dellorto, 2 sportowych walkow (jeden z nich jest wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej) i kolka lancuchowego z mozliwoscia przestawiania o pare stopni!!!
Jasiu
  
 
Jasiu! A skąd takie skarby? Jest jeszcze coś w tym źródełku?
  
 
Bede wiedzial za jakis tydzien-dwa.
Jasiu
  
 
JAsiu - jesłi ten gośc jeździł w formułach to...musi zanć ludzi , którzy też jeżdzili! Może delikatnie uda się wyciągn ac jakies następne mnamiary , gdyby on nie miał juz nic do sprzedania???
ja dziś namierzyłem zupełnie przypadkowo od kolegi , który kiedys pracował z naszej firmir dwa podwójne dellroto 40 DHLA za 300PLN - Grzegorz - okazja
Paweł
  
 
No Jasiu!!! Gratulacje! Wiesz mzoe jakie numery maja te walki???
Pamietaj ze jak sa bardzo "przegiete" bedziesz musial szukac specjalnych sprezyn zaworowych, nie wiem czy zaworow krotszych tez nie , i wszystkiego z tym zwiazanego.
Mysle ze najlepsza sprawa, po kolektorach oczywiscie, jest to nastawne kolko, ja bardzo dlugo na swoje czekalem, i kosztowalo mase forsy
  
 
Aha! zapomnialem dodac, ze kazdy walek, inny niz oryginalny nominal, wymaga innej "kolyski" na walek. Jak sie dobrze dogadasz, to ci gosc wytlumaczy co musisz zrobic ze swoja, i o ile milimetrow.
Ja w koncu dla bezpieczenstwa, razem z walkiem "kolyske" z wegier mam.(Fachowcy z za granicy poradzili ze tak bedzie lepiej, niz zebym przerabial swoja)
tak czy tak, jeszcze raz GRATULACJE!!!
  
 
Cytat:
2003-09-24 23:00:42, pawel_krakow pisze:
dziś namierzyłem zupełnie przypadkowo od kolegi , który kiedys pracował z naszej firmir dwa podwójne dellroto 40 DHLA za 300PLN - Grzegorz - okazja
Paweł



Od kilku dni nie mam w pełni sprawnego dostępu do sieci... Coś mi się chyba zalęgło w poczcie i nie mogę wysyłać maili. Paweł dzięki za info o gaźnikach. Zadzwonię do Antosia.