Chłodnica oleju....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Wpadłem na taki pomysł żeby zamontować w swoim poldku chłodnice oleju,ale nie wiem czy to cos da?Może ktoś zwas sie na tym zna i cos wie o chłodnicy oleju!Ja słyszalem ze zakładaja je w ciężarówkach i że to poprawia kompresje i ciśnienie przez chłodniejszy olej ale nie wiem czy to prawda i jak cos ytakiego wyglada?Dzieki za pomoc!!!!
  
 
cóż no mnie ciekawi gdzie Ty byś ją chciał zmieścić.. jak tam już i tak do niczego sie nie idzie dostać..
  
 
A mnie ciekawi jak wymusisz obieg oleju przez tą chłodnicę??? Myślę że gra nie warta świeczki ale jak Ci się uda to
  
 
Pomysł godny kamasutry

Człowieku co Ty robisz tą furą że potrzebna Ci chłodnia do oleju? Pole orasz, czy co???

Ale pomysł naprawdę Ciekawy
  
 
To dobre ale jak masz turbo i inne bajery... lepiej zająć się wyczyszczeniem układu na wode
  
 
Wykonalne jest jak najbardziej ale czy az tak potrzebne?? Jakbys pozadnie podkrecil silnik to wtedy tak, ale na serii jest to wg mnie zbedne.
  
 
no a tak przy okazji mowy o oczyszczaniu ukladu jak odkamienic ta nagrzewnice bo mi zima cos cienko grzeje i stwierdzilem ze zima nie ma co tego robic tylko sie cieplej ubierac a teraz moze jak jest slonce czemu nie ??
  
 
Cytat:
2004-05-20 17:46:23, Jery pisze:
no a tak przy okazji mowy o oczyszczaniu ukladu jak odkamienic ta nagrzewnice bo mi zima cos cienko grzeje i stwierdzilem ze zima nie ma co tego robic tylko sie cieplej ubierac a teraz moze jak jest slonce czemu nie ??


No wyciagnac i najlepiej cilitem a potem przedmuchac w druga strone.
  
 
"Najfajniejszym miejscem żeby ją podpiąć jest podstawka filtra oleju. Daje sie tam nadstawkę która przefiltrowany olej zabiera z filtra a następnie po przepuszczeniu przez chłodnice puszcza w obieg. Żródło pasujące idealnie - fiat UNO turbo i prawdopodobnie inne turba fiata.Cos podobnego można by zrobić w Poldku. To naprawde dużo daje jesli chodzi o obniżenie temperatury oleju. A skoro olej jest chłodniejszy to jest i gęstszy więc kompresja powinna podskoczyć ale pewnie są to wartosci minimalne. Ale pomysł interesujący i chyba wart wykonania".Wiec prosze bez śmiechu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  
 
A jakby założyć do poldka zestawik turbo?
  
 
Cytat:
2004-05-20 11:48:23, bandzior pisze:
A mnie ciekawi jak wymusisz obieg oleju przez tą chłodnicę??? Myślę że gra nie warta świeczki ale jak Ci się uda to

bandzior jak to jak? przez pompe
  
 
Która będzie napędzana z ...... silnika co go w znacznym stopniu obciąży i zaczyna się robić sztuka dla sztuki
  
 
fajnie,człowiek chce dobrze a wszyscy go zjadą za jego pomysł!
  
 
Przecież napisaliśmy że pomysł jest dobry tylko czy wart zachodu? Oto jest pytanie
  
 
nie no pomysł oryginalny i na pewno ciekawy.. ale mnie jak już wspomniałem odstrasza brak dostęp do czegokolwiek więc jakby tam jeszcze była chłodnica oleju.. ale jak to zrobisz i bedzie działać to masz u mnie piwo a nawet 2
  
 
Cytat:
2004-05-21 09:24:23, bandzior pisze:
Która będzie napędzana z ...... silnika co go w znacznym stopniu obciąży i zaczyna się robić sztuka dla sztuki


A co - w tej chwili pompa oleju którą masz ( choć zdaje się nawet o tym nie wiesz ) - chodzi na korbę ?
Sam pomysł z chłodnicą oleju zaczyna nabierać sensu , jak ktoś obniżył zawiechę , a póżniej osłonił miskę olejową czymś więcej niż standartowe płaskowniki . Osłonięta miska nie oddaje ciepła i mamy problem ! Jak zrobić wyjście i powrót oleju z i do silnika - już ktoś podpowiedział ( patent z Uno Turbo ) Średnio rozgarnięty tokarz dorobi takie "coś" w godzinę , natomiast jak połączyć ruszający się silnik z przymocowaną na stałe chłodniczką , jeżeli mamy do czynienia z gorącym i pod ciśnieniem olejem ? Nie wiem jak zniosłyby to przewody np. od wspomagania kierownicy , bo płyn hydrauliczny jest tam zimny !
Sama chłodnica ( wielkie słowo) to wygięta w kształcie rozciągniętej litery S miedziana rurka umieszczona przed właściwą chłodnicą (wody) Już to wystarcza.

[ wiadomość edytowana przez: schab dnia 2004-05-21 14:10:52 ]
  
 
Wiem że mam tylko nie wiem czy ona wydoli na taki długi układ.

A co do słów Scoobiego - jak twierdzisz że jest mało miejsca zaglądnij pod maskę Seicento
  
 
Schab nie pitol takich bzdur bo poldota mam od 10 lat,a do tego nie jestem jak ty lewy z mechaniki żeby z każdą pierdóką leciec zaraz do mechanika tak jak Ty!!!!!!!! Tokarka także nie jest mi obca wiec tylko patrzeć jak cos takiego zmajstruje!!!!trzeba sie troche znać żeby krytykowac a ty jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj bardzo prosze bo nie znosze cwaniakowania!!!!!!!!!
  
 
A ja dalej twierdzę że pomysł jest dobry ale trzeba go dobrze przemyśleć zanim zaczniesz. Ale popieram w 100%
  
 
Cytat:
2004-05-21 14:02:00, Zed pisze:
poldota mam od 10 lat, Tokarka także nie jest mi obca


Chłopie ! Jak masz tokarkę w domu , a twój Poldek już 10 lat - to zacznij go robić od nowa , a nie czepiać się każdego na forum !
Jakbyś był taki dobry na tokarce , jak w gębie - dawno byś jeździł Porsche , a nie FSO