Słabo wieje albo mocno

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem: pokrętło od nawiewu działa tylko w 3 pozycjach: wyłączone, 2 stopień nawiewu i max.Przy drugim stopniu nawiewu trzeba było włożyć coś cienkiego żeby minimalnie podnieść pokrętło.Pytanie w związku z tym mam jedno: jak wyjąć to pokrętełko bez nadmiernego demontażu deski rozdz. bo chyba regulator w silniku nawiewu można wykluczyć - jednak działa na drugim biegu?


lubię dwukropki

[ wiadomość edytowana przez: margrab777 dnia 2004-05-11 19:46:30 ]
  
 
jak chcesz wyciagnac pokkretlo od nawiewu to wystarczy odkrecic mechanizm regulacij cieplego i zimnego powietrza wtedy po jego odkreceniu wystarczy go wysunac i pokretlo masz na wierzchu aha opis dotyczy omegi A



pozdr
  
 
Witaj,

Temat był omawiany ze 3 tygodnie temu
ogólnie masz dwóch głównych podejrzanych: włącznik albo rezystor szergowy. Rezystor znajduje się przy silniku(od strony maski pod osłonami). Żeby wyjąć przełącznik musisz wykręcić "panel" sterowania nawiewami i temperaturą(dwie śrubki - pod osłoną zapalniczki) sam przełącznik siedzi na 4(chyba) zatrzaskach - trzeba je ostrożnie(plastik...) poodginać i pstryczek wyjdzie. sam pstryczek jest rozbieralny - też plastikowe zatrzaski... u mnie styki były bardzo zaśniedziałe - drobny papier ścierny i po kłopocie !!!

pzdrw
Mały
  
 
dzięki dzięki dzięki już się biorę do roboty
  
 
Też z tym walcze.....
Pokrętłocoś ostatnio fiksuje.
Mówisz Gepard że jest rozbieralne....
Mi się zdawało, że nie da się go rozebrać.
  
 
boogie,

Pokrtętło rozbiera się bez problemów. Jedyne z czym może być kłopot to taka plastikowa niby zębatka - po niej chodzi kuleczka i włącznik pstryka, jak jest na właściwej pozycji...
Mi całe czyszczenie(z wyjęciem pokrętła) zajęło 30 minut
Jakby się okazało, że masz poważniej uszkodzone to pokrętło - to daj znać gdzieś mam takowe sprawne - oddam za piffo .

Mały
  
 
Dzięki

Znając mój talent do roboty zegarmistrzowskiej i wielkie łapy, to może od razu zepsuje moje obecne pokrętło i pójde po jaki beeeeer......