2.5V6 uszkodzony automat

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam serdecznie

Kupiłem auto i okazało się że nie działa dobrze automatyczna skrzynia biegów - wchodzi w tryb awaryjny najczęściej przy spokojnej jeździe ok.60km/godz.
Pojechałem do serwisu - komputer pokazał błąd POD 730 - nieprawidłowe przełożenie skrzyni.
Oddałem do naprawy w serwisie w Józefowie k. Warszawy /mają
tutaj dobrą opinię/. wymienili komplet tarcz, taśmę hamulcową,
kosz taśmy, komplet ślizgów i uszczelek filtr i olej.
Po trzech dniach znowu ten sam błąd - wracam do warsztatu.
Wymieniają konwerter i elektrozawór(na regenerowany)
jeżdżę następny tydzień - wyskakuje ten sam błąd, skrzynia wchodzi w tryb awaryjny. Warsztat proponuje wymianę regenerowanego elektrozaworu na fabrycznie nowy /dopłata 1000/
Ale tak naprawdę czuję że nie są tego pewni i ta zabawa może trwać bez końca . To wszystko kosztuje worek kasy, zbliżamy się do 5000.
Pomóżcie, napiszcie o swoich doświadczeniach z naprawą automatu
co może jeszcze być u mnie uszkodzone?

pozdrowienia

piotrek
  
 
nie znam się na automatach ale w mojej skrzyni winny ciągłego włączania się trybu awaryjnego był czujnik położenia lewarka zmiany biegów. nie wiem czy tak się to nazywa ale kiedy kilkakrotnie zmieniłem bieg wszystko wracało do normy oczywiście po ponownym uruchomieniu silnika
  
 
najczesciej jest to wina kostek które są pod skrzynia i od piasku,wody i soli są przegnite koszt niewielki a problemów w h....
jeżeli po ponownym odpaleniu skrzynia znów działa to napewno to i najwyrazniej wydałes niepotrzebie tyle kasy
  
 
Mialem podobny problem wymiana elektrozaworow pomogla, ale ja wiedzialem ze jest to od tego bo na KTS ten blad byl tak opisany. Napisz mi jeszcze kiedy dokladnie pojawia Ci sie ten problem, czy przy zmianie biegow itd. bardziej szczegolowo. Ceny elektrozaworow to fakt ze sa wysokie ale ja zalatwilem cala plyte z 4 elektozaworami za 700 zl - nowka. Moglbym Cie zaprosic do mojego warsztatu ale to niestety 350 km od warszawy. Jak cos to pisz. Ewos
  
 
Czy czasem wymiana na manuala nie byłaby tańszą imprezą?
  
 
a wlasnie czy ktos sie orientuje w typach skrzyń biegów?
chodzi mi o to czy skrzynia automat od c26ne podejdzie do c30se 4 biegowa ofcoz. gdzie czytalem ze to skrzynia ar35 ktora jest montowana nawet w omie b z tego co kojarze. myle sie?
  
 
Witam, chyba pojechałeś nie tam gdzie trzeba!!
www.automat.pl zakład Autoservice Olczak
Polecam ten zakład, facet zna się na rzeczy. Ja tam serwisuje aftomat i zero problemów. Facet nie wymienia wszystkiego co się da, naprawia to co trzeba i automat śmiga jak nówka.
  
 
eeee

do dupy

nie lepiej kupić całą skrzynię w dobrym stanie... za np 3500

jak bym się dobrze zastanowił to może bym sprzedał swoją (99' 80 tyś przebiegu stan idealny- bo inaczej być nie może - nie katowana)

ale tylko wtedy jak znajdę dobry manual i resztę cudów do przekładki (no i wymieszczę się w tych kosztach)
  
 
No pewnie że lepiej kupić używaną za 3500,- tym bardziej że na 90% będzie w podobnym lub gorszym stanie
Automat - tylko naprawiać lub wymianiać na manual - nie kupować używanej!
  
 
proponowałem swoją, która jest w stanie idealnym ale cały czas się waham bo trzeba mieć zacięcie Kartosa coby się zapalić na przekładkę na manual

a przekładka mi w głowie nie dlatego, że skrzynia szfankuje (bo przejeździ pewnie niejednego manuala) tylko coby mi tak dupska nie łoili na G-Techu
  
 
P.S panie Stapoz - gdybym tak bardzo chciał naprawić wszystko co było uszkodzone w mim aucie kiedy go kupiłem to by mnie kosztowało na dzień dzisiejszy ze 40 tysięcy ( i miałbym świadomość, że wszystko jest w nim naprawiane i to przy użyciu części zamiennych które NIGDY nie są takiej jakości jak te na taśmie montażowej). A że nie mam takich uprzedzeń jak kolega to całą mechanikę w aucie mam z 99' po małym przebiegu (włącznie ze skrzynią automatyczną) a naciąłem się tylko raz na most z 94' który szumiał i został natychmiast wymieniony w ramach gwarancji na egzemplarz z 98' działający idealnie (kosztował mnie 800PLN z wymianą - a wiesz ile kosztują części do niego ???)

Podstawa - to wiedzieć co, u kogo i za ile się kupuje i oczywiście na jakich warunkach...


[ wiadomość edytowana przez: dARTi dnia 2004-06-07 15:57:39 ]