Niepokojące dzwięki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam poloneza 1.5 z silnikiem AB , od niedawna po przekroczeniu 2500obr/min z pod maski dobiegają niepokojące mnie dźwieki. Takie nietypowe grzechotanie , za nic nie mogę dojść do tego skąd one poczodzą Luzy zaworowe 0.15 i 0.20 aparat zapłonowy tez nie... co to moze być
  
 
Cytat:
2004-06-13 23:21:42, MB21 pisze:
Witam.
od niedawna po przekroczeniu 2500obr/min z pod maski dobiegają niepokojące mnie dźwieki


Ale jakie to są dzwięki? Metalicnze, skrzypienie, stuki w silniku, ???? Co takiego?
Poza tym "spod maski" to dośc oględne sformułowanie. Z lewej, z prawej, spod spodu, centralnie? Opisz coś wiecej. bo może "te typy tak mają"
  
 
O baa,wiele rzeczy,moga być panewki.
  
 
U mnie ostatnio odkrecila sie sruba od oslony rozrusznika i na wyzszych obrotach zaczynala drgac i brzeczec,po przykreceniu ustalo.
  
 
Dźwiek nie jest metaliczny , cos w stylu metal o plastik. Myslałem ze to aparat zapłonowy ale niestety to nie to dodam ze przebieg to 140 tyś.
  
 
Dowiedziałem sie , że moze to być wina pompy paliwa. Tzn Dźwignia nie wraca dostatecznie szybko po ustąpieniu popychacza i popychacz uderza w dopiero wracającą dźwignie. Co o tym sądzicie?
  
 
U mojego kumpla w Poldku MR'93 brzęczy tak prawie cały czas (oczywiście przy określonych obrotach- nie pamiętam chyba było to pow. 3000tyś.) wlot powietrza do nawiewu kabiny o puszke filtra powietrza.
  
 
U mnie w Poldku też coś tak dziwnie brzęczało-buczało przy 3.500rpm... Poprostu każdy taki samochód jest inny i trzeba się przyzwyczaić Zrobione nim było 25tyś i nic

Najprędzej coś w rezonans wpada i tyle...
  
 
Cytat:

Poprostu każdy taki samochód jest inny i trzeba się przyzwyczaić


No tak ale dzis jak wracałem do domu coś mu sie odwidziało na chwilke i przestał sie tłuc juz myslałem ze wszystko wróciło do normy(samoczynnie). Niestety po ruszeniu ze swiatełek moje nadzieje znów znikły
  
 
Myślę że akurat przy tym nie za bardzo ci pomożemy. Jak się nie słyszy co to za dzwięk, to własiwie możemy wymienić wszystko, od luźnej osłony kolektora, po wał korbowodowy
To trzeba posłuchać live. Tymczasem ci proponuję posprawdzać wszelkie śrubki, mocowania, osłony, linki, puszki itp. Może to coś da, bo mnie na tą chwilę nic nie przychodzi do głowy, bo to może być wszystko
Jesteś z Krakowa, to pogadaj z ludzmi z okolicy, niech posłuchają i doradzą, bo naprawdę przez kompa nie wiele da się zrobić


[ wiadomość edytowana przez: majchal dnia 2004-06-14 00:16:48 ]
  
 
Oki dzieki JUtro zabiore sie do dokładnego sprawdzania wszystkich połączeń, śrubek itp.
Pozdrawiam Hejka
  
 
Masz LPG?Moze pucha filtru powietrza napier... stuka o wlot powietrza do wnętrza?Wnioskuję,że masz Polda przed MR'93...
  
 
Słusznie wnioskujesz jest to przejściówka z 91 roku. Bez lpg.