Zatrzaskiwany bagaznik w carinie kombi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak pisac watki to hurtowo
tym razem pytanie do posiadaczy wersji kombi.

jak zrobic, zeby po zamknieciu klapy bagaznika od razu byl on blokowany - znaczy zamykany na klucz. mozna cos takiego zrobic?

bo juz nie raz sie zdazylo, ze zapominalem go zamykac i samochod zamkniety a bagaznik zostawal otwarty.
(dla niewtajemniczonych w kombi centralny zamek nie dotyczy bagaznika. jest tam osobny zamek, z mozliwoscia otwierania/zamykania z wnetrza samochodu).

bo chce zrobic sobie otwieranie bagaznika z pilota (alarm ma taka funkcje), ale niestety zamykania juz sie nie da zrobic, wiec pomyslalem nad tym ze jakos moze to da sie zrobic inaczej.
  
 
Cytat:
2004-08-30 16:13:58, little-turpe pisze:
jak pisac watki to hurtowo
tym razem pytanie do posiadaczy wersji kombi.

jak zrobic, zeby po zamknieciu klapy bagaznika od razu byl on blokowany - znaczy zamykany na klucz. mozna cos takiego zrobic?

bo juz nie raz sie zdazylo, ze zapominalem go zamykac i samochod zamkniety a bagaznik zostawal otwarty.
(dla niewtajemniczonych w kombi centralny zamek nie dotyczy bagaznika. jest tam osobny zamek, z mozliwoscia otwierania/zamykania z wnetrza samochodu).
[...]





Widzę, że faktycznie nie do końca bliźniaczki...
U mnie jest normalnie centralny w klapie, a nie ma możliwości otwierania ze środka
Pozdro.
  
 
to juz w ogole nie kumam.
a najdziwniejsze jest to, ze w zasadzie jak robilismy alarm (czytaj: rozbebuszona konsola, drzwi i w sumie wszystko) to tak wygalda to wszystko od wewnatrz jakby w ogole CALY centralny zamek byl dokladany!!! bo wierzyc mi sie nie chce, zeby firmowo byl tak nieciekawie zrobiony.
poza tym juz chociazby fakt, ze do centralnego zamka bezpiecznik jest osobno po drodze w kabelku wetkniety, a nie w skrzynce. juz to daje do myslenia.
dziwne to wszystko... ale wazne ze dziala.

moze lepszym pomyslem byloby pociagniecie klapy do centralnego
hm... musze o tym pomyslec z kolesiem, ktory mi to wszystko robi.
  
 
ja w swoim kombiaku centralnym zamykam także klapę bagażnika. W środku auta oprócz przycisku "door lock" nie mam innego do zamykania tylko bagażnika. Centralny był u mnie zamontowany fabrycznie.
  
 
Witam
U mnie też się zamyka centralnym ( kombi 94 ).
Pozdrawiam
  
 
hmm... moja tez '94

a mozecie jeszcez napisac czy macie elektryke u siebie?
bo moze to od tego zalezy... wtedy ta cala kontrola jest w jednym miejscu i tez tam sie znajduje door lock. a u mnie (z korbkami ) nie mam pod reka tego calego panelu... i nei mam door locka - tylko back door - i to w zaslepce tam gdzie regulacja swiatel.
  
 
Pełna elektryka w konsoli w drzwiach
Ty to masz chyba jakąś 2 razy zubożoną Carinę na polski rynek
Ale w końcu nie szybki i zamki są najważniejsze
Pozdrawiam
  
 
no nie powala wyposazeniem... ani elektryki, ani abs-u ani nawet lakierowanych zderzakow.
jakkolwiek da sie bez tego zyc
najwazniejsze ze jest centralny, wspomaganie i... KLIMA

ps. aha carinka z niemiec sprowadzana byla
  
 
tak szczeże powiedziawszy to jeszcze nigdy nieslyszałem o Carince z takim ubogim wyposażeniem!! Bardzo mnie to dziwi Ale mam nadzieje ze pomimo tego się spisuje się znakomicie!! Pozdrawiam
  
 
ale oglądając zdjęcia co w niej robileś to można powiedzieć że nieźle ja rozebrałeś mam nadzieje że udało ci się ją zlozyć
pozdrawiam
  
 
a tutaj brat blizniak:
http://allegro.pl/show_item.php?item=30291481

tez bez lakierow... nei wiem jak z wyposazeniem.

a co do skrecania... to wbrew pozorom nie bylo tak zle.
za pierwszym razem co prawda zostaly 2 srubki ale za drugim (juz bardziej byla rozbabrana) wszystko ladnie wrocilo na swoje miejsce... i dotego bylo to juz skrecane po ciemku przy jednaj malej lampce

carinka oczywiscie spisuje sie niemal idealnie... wszytko jest ok.. oprocz... oczywiscie brania oleju