Zamontowaliscie obudowe termostatu na zime do malucha

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie do uzytkowinkow rajdowych kaszli macie teraz na zime zamontowana obudowe termostatu. Bo nie wiem czy zakladac. A ogzewanie i tak mi nigdy nie dzialalo
  
 
jak masz obudowe to zamontu i wyjmij termostat mysle ze tak bedzi eoptymalnie to jeszcze zalezy od tego jak jezdzisz czy bardzo katujesz jak tak to nei zakladaj
  
 
Cytat:
2004-11-25 23:42:32, HuHu pisze:
Mam pytanie do uzytkowinkow rajdowych kaszli macie teraz na zime zamontowana obudowe termostatu. Bo nie wiem czy zakladac. A ogzewanie i tak mi nigdy nie dzialalo



hmm wiesz co mi w lecie miał problemy z dogrzewaniem się jak miałem tylko wymontowany termostat. lepiej załóz na zimę bo wykończysz aku..
  
 
A ty u siebie jak masz
  
 
Rajdówki nie mam ale załozyłem.....
A co do obudowy to juz mam przerobiony tylk ozamontowac wylo z obudowy jest 50 % wiekszy od serii. Do kabiny leci rura ..... a w kabinie 2 klapki z nawiewami i dmuchawa z malucha. Grzeje bardzo mocno az miło .....
  
 
Ja miałem przerobioną tak jakby jaj nie było i wczoraj założyłem normalną bo zimno Tak jak piszą wyżej, wywal termostat i zrób sobie sterowanie. Pouszczelniałem wszystkie dziury i różnice odrazu czuć.
  
 
Obudowe tez zostawilem na zime coby motorek lepiej dogrzewac.
  
 
Podstawa!! Silniczek dogrzany choć w miarę no i ogrzewanie
  
 
Ja mam zalozona na lato sciagam a na zime zakladam i ciepelko jest
  
 
Podobno nie jest dobrze zdejmować obudowę, bo wtedy nie ma cyrkulacji powietrza w komorze silnika i zamiast mniej sie grzać grzeje się bardziej. Ja mam z wyciętą klapką bez termnostatu i takich tam zbędnych w lecie dupereli. Ale teraz muszę kupićna zimę zwykła.
  
 
ja mysle ze wystarczy ze obudowe wytniesz odpowiednio a na klape zalozysz wiatrag coby powietrze wycigal i juz. chyba ze masz bardzo wysliny motor. no i brak obudowy ma jeszzcze jeden warzny plus. mozna swobodnie obracac apartem.