Ubezpieczenia Oc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam..mam pytanie..nie ma ktos znajomego ktory pracuje w agencji ubezpieczeniowej?? Chodzi o zalatwienie jakiejs znizki..bo koszty oplacania fiata za rok sa po prostu tragiczne i przekraczaja wartosc samochodu..a nie chce sie z autem rozstawac. Za pol roku musze placic ponad 600 zl..bo nie mam zadnej znizki.
Wiec jesli ktos ma mozliwosc zalatwienia jakiejs znizki..lub poradzic mi cos..to bylbym wdzieczny..pozdroowka Mariusz
  
 
Jestem na czasie bo sie wczroraj był u mnie znajomy agent PZU.
Tobie chodzi tylko o OC więc ja mam tak : Jestem zapisany jako właściciel auta a mój ojciec jako współwłasciciel. i mam 60% + 5% za kontynuację . Za malucha to jest 260 zł rocznie. Gdyby udało ci się zarejestrować ziomala/przodka/sąsiada płaciłbyś 1435*0.4=574 zł rocznie. Oczywiście mowa o PZU i wpłacie za cały rok.
  
 
dooh to duzo placisz w tym PZU. Moje autko stoi na ojca, ja jestem wspolwlascicielem, ojciec ma 60% znizki i placi tylko 213 zl za caly rok
  
 
York to ja jestem lepszy,też jestem współwłaścicielem stary ma 60% zniżki ale ja płace w Warcie 169 zeta za cały rok pozdro!!
  
 
to ja głupi płace ~500zł za rok ale teraz powinno być mniej bo malec ma 25 lat
  
 
szcytem wszystkiego jest to że płaci sie im taka kase mnie teraz ze zwyzka za wiek i za ... wypadnie koło 320zł na pół roku to normalnie jest chore
  
 
Cytat:
2004-02-19 16:21:22, York pisze:
dooh to duzo placisz w tym PZU. Moje autko stoi na ojca, ja jestem wspolwlascicielem, ojciec ma 60% znizki i placi tylko 213 zl za caly rok



Nie ma co się podniecać bo w PZU podstawowa stawka na malucha to 534 zł / rok co daje przy 60% zniżki 213 zł i doliczając zniżke 5% za kontynuację jest jeszcze mniej
  
 
trzeba sobie bylo w wieku 13-15 lat kupic motorynke za smieszna kase i ubezpieczyc{chyba 14 zeta na rok bylo kiedys za motorynke do 50ccm} motorek moze stac i rdzewiec a znizki leca...chodzi tylko o wczesniejsze wyrobienie sobie znizek moj kumpel tak zrobil i w wieku 23 lat ma full znizek{niestety wzwyzka za wiek jest nadal}a ja po 5 latach w pzu mam 40% plus 50% za weterana szos i minus 20% za wiek ponizej 25.. w sumie za auto o poj powyzej 900{fiat 127} place 350 za rok

  
 
No tak...ale moj tata nie ma zadnych znizek..ja tez...a po za tym gdyby moj tata mial 60% znizki..i mialbym dzwona to by tata stracil znizke. Ja juz nie wiem co robic..ponad 600 zl za pol roku za 125p to lekko za duzo.A fiacik juz miesiac stoi pod blokiem pozdroowka Mariusz
  
 
Sadze ze jedyny znajomy ktory moze ci pomoc to ktos kto juz ma znizki i zarejstruje cie jako wspolwlasciciela...
ja za boba place 295 za pol roku...
  
 
Ja mam kilku znajomych ktorzy maja full znizki..ale jak wezme z ta osoba na wspolwlasciciela..i bede mial dzwona..to ta osoba przeze mnie straci znizki..wiec czegos takiego nie chce robic..moze znacie jakis sposob dobry...bo ja juz sam nie wiem co robic 4 miechy nie jezdzic swoim ulubionym fiacikiem..to naprawde porazka straszna pozdroowka Mariusz
  
 
nie no mnie to juz nikt nie przebije... hehe
Mieszkam w Krakowie
jezdze maluszkiem 25 letnim z full znizkami...
auto jest zarejestrowane na nie żyjącego dziadka, jeszcze na opolskich czarnych blachach
OC wynosi 180 zeta
Ciekawe ile tak pojezdze... narazie nie moge auta przerejestrowac bo sprawy spadkowej jeszcze nie było:/
  
 
ja place 300 zeta za caly rok. jak na kanta to chyba nie za duzo. tylko ja mam na ciotke zarejestrowane i full znizek.
pozdro.
  
 
Mustang dowiedź się DOKŁADNIE jak to jest z tym, że jak spowodujesz wypadek a jestes współwłaścicielem to niby właściciel traci zniżki. Ja mam Fiata zarejestrowanego i jestem współwłaścicielem i w wg speców z samopomocy mój starszy (który jest w PZU) nie traci zniżek. Ja za rok przy zniżkach 65% + 20% za wiek, za pojemność 1300 płace 335 zł
  
 
A ja płacę 338zł/pół roku dzięki -50% za weterana i +30% za mój wiek . BTW - słyszałem że pedały podnieśli teraz granicę wieku do 26lat . IMHO najlepszym rozwiązaniem jest kupienie (nie koniecznie całego... ) Kanta 25-letniego lub starszego i wtedy dostaje się 50% zniżki bez pytania i nie traci się jej w przypadku dzwona. Jak mi babka w agencji w WK liczyła to wyszło najtaniej, nawet mniej niż by było w Samopomocy pomimo że tam nie ma zwyżki za wiek posiadacza. No i zawsze PZU to PZU. Nie ubezpieczył bym natomiast auta w czymś takim jak Link4 przez wzgląd na innych kierowców. Sam bym nie chciał żeby mi jakąś stłuczkę sprawił ktoś tam ubezpieczony i nikomu tego nie życzę


[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2004-02-19 23:53:06 ]
  
 
Hmm w samopomocy jest na 100% zwyżka za wiek wiem bo sam mam
  
 
Fajnie ze macie duze znizki..szkoda ze ja takowej nie mam..to jest po prostu chore..zeby placic OC za rok wieksze niz wartosc samochodu wynosi..paranoja..pozdroowka Mariusz
  
 
witam i chce was pociesyc ja wlasnie placilem oc i zaplacilem wiecej niz w tamtym roku
  
 
Ja za fiata 125p w Nordei zaplacilem 223zł za caly rok, auto kupilem na ojca zeby miec swiety spokoj z doplatami za wiek itp.

W SamoPomocy nie biora pod uwage wieku wpolwlasciciela oraz tego czy ma prawo jazdy i jak dlugo. W samopomocy na wspolwlascicielstwo z ojcem (z tym ze ojciec byl wpisany jako glowny wlasciciel) za 126Bis zaplacilem 152zł na rok
  
 
A mozna miec wspolwlascicielstwo np ze znajomym?? A co np jesli ten znajomy jest w innym ubezpieczeniu..?? pozdroowka Mariusz