Wymiana paska rozrządu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy w silniku 2.0i przy wymianie paska rozrządu (wyprodukowanym po wrześniu 1992) jest potrzeba wymiany rolki napinacza? Taką informację podał mi mechanik. Nie wiem tylko czy mnie nie naciąga. Na razie były to rozmowy "na sucho".
Artur
  
 
Jak ja wymieniałem pasek to wymieniłem również rolkę napinacza.
Zabrałem od mechanika starą i powiem Ci, że była takim stanie, że należało ją wymienić.
  
 
No właśnie trzeba sprawdzić czy nie hałasuje ale zazwyczaj przy 100 - 150 k przebiegu to raczej chodzi głośno i powinno się wymienić. Zazwyczaj (a przynajmniej ja tak robię innym) taki mechanior ma układ w hurtowni i może wziąć pasek i napinacz a później oddać jak się okaże nie trzeba wymienić. Możesz też go przypilnować, żeby wyjął napinacz i ci pokazał jak chodzi. Jeśli chodzi cichutko jak nowe łożysko to ok. Jak już chrobocze tzn że trza zmienić.
  
 
Najczęściej to hałasuje pompa wodna napędzana paskiem rozrządu. Po 120 tyś wskazane jest ją wymienić nawet w ciemno razem z małym kołem zębatym.
Odradzam kupowania NIEORGINALNEGO paska bo bywają klopoty.
  
 
Nie wiem jak jest w 2.0 ale u mnie w 2.6 rolka i pompa tyle miały na kulane, że ho ho a nic nie było widać żeby były zużyte.
  
 
Przygotowując Omegę pod gaz zacząłem od rozrządu,pasek Gates,rolki i napinacz SKF.O pompie wody niestety nie pomyślałem,przy wymianie okazało się że ma delikatny luz pionowy( 130tys.km.)Czy ktoś mógłby mi doradzic jaka firma jest sprawdzona jeśli chodzi o pompy wodne i gdzie w Poznaniu lub Pile mogę tego szukać?Cena nie musi być z tych umiarkowanych, no ale tej najdroższej też nie ma potrzeby kupować, prawda? Pozdrawiam.
  
 
Jeśli nie założyłeś jeszcze paska to zamień go na CONTITECHA. One są naprawde mocne. Kiedyć b.długo jeździłem na zablokowanym napinaczu a pasek był zupełnie luźny i nic.
Co do pompy to wolny wybór najwięcej jest włoskich, ale poleciłbym jednak orginał. Jest drogi ale pewny!
  
 
W Poznaniu możesz zapytać w:
Opel Shop ul. Grunwaldzka
Opel Mądry ul. Swoboda i Obornicka
w internecie znajdziesz namiary.
Mogę ci się też dowiedzieć w hurtowni, w której ja zawszę biorę części ale to raczej zamienniki, głównie włoskie, ale kupa ludzi i warsztatów się tam zaopatruje..